Як перевести студентів на дистанційку досвід державного університету з Великобританії
7 вересня 2022 7 хвилин читання

Як перевести студентів на дистанційку: досвід державного університету з Великобританії

Досвід#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365

Про що:

Цього року за рекомендаціями Міносвіти кожен вищий навчальний заклад самостійно обирає форму навчання (онлайн чи офлайн), залежно від регіону, наявності бомбосховищ тощо. За даними анонімного опитування Державної служби якості освіти України, у середньому восьмеро з десяти студентів та викладачів виявили бажання розпочати 2022/2023 навчальний рік в онлайн-форматі. Тож, як налаштувати дистанційку для ВНЗ? Розповідаємо досвід віддаленого навчання на прикладі Ньюкаслського університету з Великої Британії.

Зміст

Віддалений доступ до лекцій

3500 віртуальних робочих столів за місяць

Переваги хмари для навчального закладу

Віддалений доступ до лекцій

Ще до початку пандемії коронавірусу, коли освітні установи переважно перейшли на онлайн-навчання, Ньюкаслський університет вже надавав можливість своїм студентам та викладачам користуватися зручними технологіями для дистанційного вивчення матеріалу. Зазначимо, що на той час у вищому навчальному закладі працювало понад 6 тис. співробітників та налічувалося 26 тис. студентів у трьох кампусах різних країн. Як університет організував онлайн навчання?

Щоб забезпечити віддалений доступ викладачам та студентам до навчальних матеріалів, які зберігаються на файлових серверах, університет використовував Microsoft System Center Configuration Manager. Це інтегроване рішення для керування всіма пристроями на базі віртуального робочого столу (VDI, Virtual Desktop Infrastructure). Наприклад, воно дозволяє безпечно масштабувати програми для навчання, оновлювати програмне забезпечення та операційні системи. Учасники освітнього процесу могли дистанційно отримувати доступ до необхідної інформації, зокрема до матеріалів, які зберігаються на локальних комп’ютерах університету.

Зокрема, з сервісом Microsoft Teams викладачі записували свої лекції та зберігали записи на комп’ютерах вищого навчального закладу (ВНЗ), а студенти отримали цілодобовий доступ до цих матеріалів. Microsoft Teams — це лише один з додатків Microsoft 365, завдяки якому можна не тільки спільно навчатися, а й обговорювати важливі теми в чаті чи під час онлайн-лекцій в реальному часі. Повний пакет рішень Microsoft 365 містить ще кілька сервісів, необхідних для дистанційного навчання. Наприклад, програми Microsoft Word, Excel, PowerPoint ідеально підходять для написання конспектів, курсових, дипломних робіт, створення презентацій. Хмарне сховище OneDrive обсягом 1 ТБ для кожного студента чи викладача дозволяє зберігати всі документи в одному місці. А з Microsoft forms можна створювати опитування з варіантами відповідей для заліку чи екзамену тощо. Можливості Microsoft 365 можна налаштувати під будь-який запит ВНЗ.

Командна робота

Командна робота

Microsoft 365 від Київстар

Набір ліцензійних додатків та сервісів для роботи вашої команди: Word, Excel, Powerpoint, бізнес-месенджер Teams, корпоративна пошта Outlook, 1 ТБ хмарного сховища та інше.

3500 віртуальних робочих столів за місяць

Коли настала пандемія COVID-19, навчальному закладу довелося приймати рішення щодо організації повну дистанційку. На масштабування локальної інфраструктури та аналіз необхідних робочих потужностей не було ані часу, ані ресурсів. Оскільки уряд тимчасово заблокував роботу усіх підприємств, університет не зміг швидко залучити інженерів, доповнити приміщення новим обладнанням та трансформувати VDI. Саме тому потрібно було знайти нове рішення, яке майже миттєво надавало б доступ до матеріалів та швидко синхронізувалося з наявною локальною інфраструктурою.

Як результат, університет вирішив розгорнути віддалений доступ до обчислювальних потужностей за допомогою Microsoft Azure. Це хмарна платформа для швидкого та безпечного розгортання IT-інфраструктури. Microsoft Azure надає можливість зберігати й обробляти дані у більш як 100 дата-центрах у понад 60 регіонах світу. Платформа містить 200+ сервісів для будь-яких потреб навчального закладу. Зокрема дистанційне навчання у Ньюкаслському університеті налаштували за допомогою віртуального робочого столу Microsoft Azure Virtual Desktop (AVD) та забезпечили захист від шкідливих програм з Microsoft Defender for Endpoint і Azure Defender. Завдяки цим технологіям для роботи й навчання викладачам та студентам потрібні були лише пристрої з підключеним інтернетом, наприклад ноутбук, планшет чи смартфон.

Хмари та зберігання даних

Хмари та зберігання даних

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

Так, на базі Microsoft Azure університет розгорнув 3500 віртуальних робочих столів майже за один місяць. Для порівняння, використовуючи попереднє рішення VDI, такий проєкт зайняв би один рік. Зокрема, потрібно було б надалі підтримувати та обслуговувати це обладнання у разі відкриття нових кампусів. А це незручно та дорого, тому хмара виявилася найоптимальнішим рішенням. Працівники та студенти університету з трьох кампусів Великобританії, Малайзії та Сінгапуру змогли спілкуватися та налагоджувати спільне навчання, зокрема через Microsoft Teams, а AVD при цьому забезпечував швидкість обміну навчальним матеріалами.

Університет досягнув високої масштабованості та продуктивності за допомогою багатосесійних профілів Windows 10 і FSLogix. Завдяки цьому декілька користувачів, наприклад, викладач зі студентами, змогли підключатися до однієї віртуальної машини одночасно, щоб ефективно працювати один з одним і використовувати меншу кількість віртуалізованих ресурсів.

Переваги хмари для навчального закладу

  • Автоматичне масштабування

Університет використовує функцію автоматичного масштабування в Azure, щоб збільшити або зменшити кількість хостів відповідно до потреб закладу. Наприклад, якщо велика кількість студентів мають змогу працювати чи навчатися тільки вночі, система самостійно підлаштовується. Директор із технологічних операцій Університету Ньюкасла Річард Годдард помітив, що з локальним рішенням 50-60% часу доводилося підтримувати роботу ресурсів, які не використовувалися. Водночас функція автоматичного масштабування для віртуального робочого столу Azure використовує ресурс лише в разі потреби і, зокрема, допомагає заощаджувати.

  • Легке налаштування

Університет заздалегідь створив інструкцію для студентів та викладачів, яка допомагає легко налаштувати віртуальний робочий стіл самостійно. Тепер кожен може ознайомитися з нею на сайті університету та безпечно отримати доступ до програми.

  • Безпечне використання

Перейшовши до хмарного середовища Azure, навчальний заклад посилив свій кіберзахист. Відтепер можна побачити, до якого локального ресурсу підключаються користувачі, які лекції переглядають тощо. Також система перевіряє файли або посилання, якими студенти діляться в Microsoft 365, та запускає їхнє сканування, щоб виявити всі зловмисні програми.

  • Навчання доступне для більшої кількості студентів

Використовуючи Azure, університет забезпечує доступ до навчання для більшої кількості студентів. Раніше їм доводилося особисто приходити в кампус, щоб отримати доступ до інформації на локальних комп’ютерах. Тепер для цього їм потрібен лише віртуальний робочий стіл Azure та пристрій з інтернетом.

Водночас викладачі помітили, що спільна офлайн робота подобається студентам більше, ніж віддалений формат, тому зовсім відмовлятися від звичних аудиторій заклад не планує. До того ж іноді, практичні заняття в лабораторіях неможливі без особистої присутності студентів. Тому в університеті залишать декілька видів навчання: офлайн, онлайн й гібридний формат. У Ньюкаслському університеті вважають, що чим більше варіантів навчання ВНЗ може запропонувати, тим краще, а тому з Azure Virtual Desktop студенти можуть навчатися звідусіль.

Впровадити такий досвід можна і в українських вищих навчальних закладах. Для того, щоб дізнатися детальніше — замовляйте консультацію.

Досвід#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Розвиток#ДатаЦентр#Microsoft365#Бізнес#Клієнт#Офіс365
#AI#ШтучнийІнтелект#Робота#MicrosoftAzure#ШІ#Azure
#IOT#MicrosoftAzure#Рішення#IOTISKYIVSTAR#Azure#ІнтернетРечей#ХмарніСховища
#Microsoft365#Офіс365
#ДобіркаСервісів#Stoprussia#РосійськоУкраїнськаВійна#ВійнавУкраїні#Рішення#Бізнес
#Microsoft365#ATC#Офіс365#Azure#MicrosoftAzure#Робота
#BigData
#BigData#БігДата#Azure#MicrosoftAzure

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку