10 хв читати
Головна / Новини / Історії / B2B-рішення в агросекторі: досвід «Агро КМР»

B2B-рішення в агросекторі: досвід «Агро КМР»

B2B-рішення в агросекторі: досвід «Агро КМР», автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №1
Київстар
Київстар Бізнес – надійний партнер бізнесу та держави, який допомагає у виконанні щоденних задач та оптимізації внутрішніх процесів.
01 Жовтня 2020
Історії

Французько-українська компанія «Агро КМР» орендує 16 тисяч гектарів у більш ніж 3 тисяч пайовиків, щоб вирощувати на цій землі пшеницю, ріпак і соняшник. Всіх пайовиків необхідно ефективно та швидко обслуговувати: відповідати на питання, консультувати. Тільки так бізнес може забезпечити збереження свого земельного банку. Як «Агро КМР» вдалося поліпшити сервіс і налагодити комунікацію з пайовиками, щоб їм не доводилося довго телефонувати, очікувати на лінії та по кілька разів різним людям викладати суть свого звернення до з’єднання з потрібним фахівцем, розповість технічний директор компанії Олег Плахін.

Цифрові технології в сільському господарстві

Компанії «Агро КМР» вже 14 років. У 2006 році сільгосппідприємство в Павлоградському районі Дніпропетровської області заснували четверо французів, інвестувавши в бізнес 2 мільйони євро. Сьогодні «Агро КМР» займається вирощуванням трьох культур: пшениці, ріпаку та соняшнику, основний обсяг яких призначений для експорту.

«Наш земельний банк — 16 тисяч гектарів — обслуговують всього 77 осіб. Це весь штат, включно з дирекцією та охоронцями, — говорить технічний директор «Агро КМР» Олег Плахін. — Якщо проаналізувати практики великих агрохолдингів України, для такої кількості землі це дуже мало. Оптимізувати штат нам вдалося за допомогою використання новітніх технологій».

Головний принцип роботи «Агро КМР» — інтенсивне землеробство, яке полягає в збільшенні кількості врожаю на наявних земельних ділянках, без розширення площі посівів. Щоб досягти такого ефекту, компанія використовує системи обробки no-till і mini-till, що не виснажують ґрунт. Водночас до роботи залучена техніка, оснащена М2М — технологією міжмашинної взаємодії.

Як це працює? У тракторах і комбайнах компанії встановлені GPS з М2М SIM-картою. Це дає можливість дуже точно визначати місце розташування техніки, аж до сантиметра. Для порівняння, у стандартних GPS-маячків похибка досягає декількох метрів. Точна GPS-навігація в сільському господарстві допомагає набагато ефективніше керувати польовими роботами — дуже точно висаджувати насіння в землю, в конкретні, заздалегідь удобрені місця, ретельніше збирати урожай, не залишаючи на полях необроблені ділянки тощо.

B2B-рішення в агросекторі: досвід «Агро КМР», автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №2

Фото: Агро КМР

До мережі за допомогою SIM-карт для М2М можна підключати не лише трактори та комбайни, а й польові метеостанції, а також прилади, які допомагають знаходити шкідників на полях і відстежувати їх кількість. Це дозволяє «Агро КМР» оперативно збирати дані для аналізу і своєчасно реагувати на зміни ситуації.

За словами Олега Плахіна, в XXI столітті дуже складно вести ефективне землеробство та домогтися успіху в агробізнесі без використання сучасних технологій. Звичайно, можна традиційно розширювати посівні площі й унаслідок цього збільшувати урожайність. Але правильніше — більш якісно використовувати ресурс свого поля. А в цьому допомагають сучасні цифрові технології. З ними можна не тільки ефективніше працювати на полях, а й краще взаємодіяти з людьми. А це неодмінна умова успіху будь-якого бізнесу.

Віртуальна АТС для зв’язку з пайовиками

У земельному банку «Агро КМР» найбільша частка — паї, тобто орендовані у приватників ділянки землі. Сьогодні це близько 3000 пайовиків, які постійно звертаються в компанію з різними з питаннями: коли плануються нарахування за оренду, як отримати свою частину пшениці, як і на яких умовах здати в оренду свою ділянку, як подати заявку на матеріальну допомогу тощо. Іноді в «Агро КМР» надходить до 50 дзвінків на день. Раніше для такої комунікації з пайовиками у компанії була всього одна лінія. Додзвонитися в офіс було складно й доводилося довго чекати своєї черги.

Друга незручність була пов’язана зі специфікою звернень. Будь-який дзвінок спочатку надходив до секретаря. І пайовику доводилося пояснювати все йому, щоб потім його могли перемикнути на якусь іншу людину. А далі все спочатку — всю історію потрібно було повторити, але вже потрібному фахівцю. Час спливає, а телефонна лінія зайнята.

 

«Нам важливо швидко задовольняти потреби пайовиків. Якщо людина не буде задоволена умовами нашої роботи та якістю обслуговування, вона може піти до конкурента й у нас буде менше землі. Ми намагалися мінімізувати пропущені дзвінки, передзвонювати, але це займало додатковий час»

пояснює Олег Плахін

В «Агро КМР» телефонують не лише пайовики, а й торгові представники виробників техніки, продавці добрив, насіння. У компанії задумалися, як розвантажити єдиного секретаря і зробити спілкування зручнішим. І в результаті вирішили підключити Віртуальну Мобільну АТС від Київстар.

«Ми давно співпрацюємо з Київстар. У 2018 році підключили номер 0-800, щоб пайовикам було легше його запам’ятати. А ще користуємося інтернет-каналом Київстар, — розповідає технічний директор «Агро КМР». — Інтернет для нас важливий, всі наші трактори та комбайни підключені до цифрових систем і отримують GPS-дані, щоб прокладати в полі маршрути з точністю до двох сантиметрів». Всі М2М SIM-карти в обладнанні компанії також від Київстар.

Номер 0-800 — телефонна лінія для приймання дзвінків з єдиним номером для всіх підрозділів компанії. Вхідні виклики оплачує не ініціатор, а одержувач дзвінка. Переваги послуги: на номер можна телефонувати з будь-яких номерів та мереж у межах країни, а також налаштовувати графік роботи телефонної лінії на свій розсуд.

Завдяки Віртуальній Мобільній АТС з інтерактивним голосовим меню IVR, той, хто телефонує в «Агро КМР», може ще до початку розмови почути корисну інформацію від компанії та відразу вибрати в меню з’єднання з певним відділом.

B2B-рішення в агросекторі: досвід «Агро КМР», автор Київстар | Kyivstar Business Hub, зображення №2

Фото: Агро КМР

«Час обробки дзвінка знизився вдвічі. Тепер людині не треба розповідати двічі одне й те саме і стояти в черзі, якщо лінія зайнята, — говорить Олег Плахін. — До того ж ми змогли оптимізувати кадри. Людина, яка приймала дзвінки, тепер працює в земельному відділі. Нам більше не потрібен окремий секретар, який весь свій робочий час відповідає на дзвінки та переспрямовує їх різним фахівцям».

Віртуальна Мобільна АТС — хмарна платформа, яка замінює дорогу офісну АТС. Сервіс розгортається на обладнанні телеком-оператора, легко та швидко масштабується і дозволяє всі фіксовані та мобільні номери компанії об’єднати в єдину корпоративну мережу.

«Наші співробітники вже звикли, що ми постійно впроваджуємо інновації, тому вони позитивно сприйняли впровадження Віртуальної мобільного АТС»

каже Олег Плахін

Що ж далі?

У планах «Агро КМР» — стати лідером в сільськогосподарській галузі Дніпропетровської області та серйозним гравцем в українському агросекторі. Вже сьогодні компанія проводить екскурсії для представників інших сільськогосподарських підприємств, які бажають перейняти досвід використання цифрових технологій в агробізнесі.

«Навесні до нас приїжджав Майкл Хорш — засновник німецького бренду сільгосптехніки Horsch. Він привозив до нас аграріїв з Канади, щоб показати, як можна оптимізувати роботу за допомогою його техніки, — розповідає Олег Плахін. — Це так, ніби Білл Гейтс приїхав в українську IT-компанію, щоб продемонструвати приклад роботи з продуктами Windows».

«Агро КМР» найближчим часом збирається посилити інтернет-канал на своїх полях. Тоді можна буде робити відеостріми з тракторів, використовувати в роботі IP-рації, збільшити кількість польових метеостанцій і відкрити механізаторам доступ до онлайн-бази знань.

«У нас в планах багато цифрових рішень. Ми навіть готові вкластися у встановлення додаткового обладнання. Сподіваємося, що Київстар допоможе нам у цьому питанні»

поділився технічний директор Олег Плахін
Теги
Підписатись на розсилку