Про що:
Оптоволоконний інтернет є перспективною телекомунікаційною технологією, яка щороку набирає обертів. У цій статті ми розглянемо прогнози щодо майбутнього оптоволокна та які технології є рушієм його розвитку.
Зміст
Потреба у більшій пропускній здатності інтернету
Оптоволокно для живлення сучасних технологій
Оптоволокно для швидкого збору та аналізу даних
Виклики цифрової трансформації
Популярність хмарних платформ
Потреба у більшій пропускній здатності інтернету
Прогнозується, що світовий ринок оптоволокна зросте з $8,43 млрд у 2024 році до понад $13 млрд у 2033 році. Зокрема цьому сприяє попит на інтернет-зв’язок із високою пропускною здатністю. Йдеться про розгортання широкосмугової мережевої архітектури, а саме — оптоволокно до дому (Fiber to the Home, FTTH), оптоволокно до будівлі (Fiber to the Building, FTTB) та інші.
Розвиток світового ринку оптоволокна. Джерело: Precedence Research
У нашому матеріалі про технологію FTTB ми розповідали, що у волокна більша пропускна здатність, ніж у міді. Оптоволоконний кабель має десятки скляних волокон. Проходячи через них, імпульси світла швидко переміщують інформацію. Втім, аби отримати таку ж швидкість за допомогою мідних кабелів, вони мають стати значно об’ємнішими, важчими та жорсткішими, а це ускладнює їх застосування. Тож, сучасні компанії надають перевагу оптоволоконному інтернету. На цій хвилі й український бізнес.
Підключити оптоволоконний інтернет можна для малих, середній і великих компаній, залежно від їхнього розташування:
- Якщо ваш офіс, магазин, кав’ярня, сервісний центр або інший бізнес розташовується у багатоквартирному будинку, підійде фіксований інтернет, підключення якого відбувається завдяки виділеній оптоволоконній лінії FTTB. Такий інтернет забезпечує стабільну якість з’єднання та безперебійний зв’язок навіть при використанні мережі кількома робочими пристроями одночасно.
Фіксований дротовий інтернет для малих та середніх компаній
Такий інтернет надає Київстар. Ви отримаєте фіксований інтернет FTTB зі швидкістю до 100 Мбіт/с, статичну IP-адресу для обладнання та цілодобову технічну підтримку від фахівців. При цьому вам не потрібно купувати додаткове обладнання. Адже достатньо підключити кабель провайдера до роутера та налаштувати Wi-Fi. Щоб підключити інтернет, перевірте на сайті, чи є за вашою адресою покриття та надішліть заявку.
Інтернет для бізнесу
Інтернет у багатоквартирних будинках
Підключення до наявної мережі за кілька днів. Інтернет зі швидкістю до 100 Мбіт/с підходить для аптек, кав'ярень, перукарень та інших бізнесів у багатоквартирних будинках.
- Якщо ваш бізнес розташовується в окремій будівлі (бізнес-центрі, ТРЦ тощо), підійде корпоративний фіксований інтернет з гарантованою швидкістю до 1 Мбіт/с. З ним можна безперебійно підтримувати роботу вебсайтів, інтернет-магазинів, додатків та інших необхідних сервісів. При цьому немає обмежень у трафіку за кількістю переданої та прийнятої інформації. До того ж цей тип інтернету від Київстар має резервування корпоративної мережі. Воно відбувається як на рівні обладнання, так і на рівні каналів зв’язку. Щоб підключити інтернет, замовляйте консультацію нашого спеціаліста.
Інтернет для бізнесу
Інтернет в окремих будівлях
Інтернет з гарантованою швидкістю для бізнесу в ТРЦ, бізнес-центрах, дата-центрах та інших офісних або промислових будівлях. Підключайте зі знижкою до 50% на перші пів року.
Корпоративний інтернет для офісу від Київстар
Крім цих типів інтернету, є той, що працює без електроенергії. У певних містах України ми забезпечуємо наявну мережу джерелами безперебійного живлення або прокладаємо оптоволоконну лінію (GPON). Аби дізнатися про можливість підключення за вашою адресою, замовляйте консультацію на сайті.
Оптоволокно для живлення сучасних технологій
Такі технології, як-от 5G, штучний інтелект (artificial intelligence, AI), віртуальна реальність (virtual reality, VR) та Інтернет речей (Internet of Things, IoT), потребують високої пропускної здатності й з’єднання з низькою затримкою. І саме оптоволокно забезпечує інфраструктуру, яка необхідна для їх живлення.
Наведемо приклад. Оптоволоконні кабелі поєднують з пристроями IoT для покращення швидкості передачі даних. Можна підключити датчики IoT, які збирають інформацію про рівень води, температуру, вологість тощо, до централізованої системи управління. Оптоволоконні кабелі допоможуть підвищити ефективність та точність збору даних пристроїв IoT, забезпечуючи надійний зв’язок між ними.
Якщо говорити про необхідність оптоволокна у віртуальній реальності, то у майбутньому VR може стати онлайн-середовищем для офісної роботи. З’являється можливість людям з різних країн вирішувати бізнес-завдання разом в одній віртуальній кімнаті. Щоб це відбулося, потрібен стабільний інтернет-зв’язок. Детальніше про це ми розповідали у нашій статті.
Оптоволокно для швидкого збору та аналізу даних
У наш час компанії збирають більше даних, ніж будь-коли раніше. Тому виникає потреба у стабільному та надійному інтернеті для зберігання, передачі, аналізу даних, щоб швидко приймати бізнес-рішення. І оптоволоконна інфраструктура якнайкраще забезпечує надійне з’єднання, необхідне для передачі даних до аналітичних систем. Про одну з них ви можете дізнатися зі статті «Що таке Power BI: можливості для бізнес-аналітики».
У перспективі, щоб передавати та аналізувати інформацію з ще більшою швидкістю, ніж зараз, оптоволоконні кабелі розроблятимуть за допомогою нових матеріалів. Мова про графен і кремнієву фотоніку, які можуть значно трансформувати оптоволоконну промисловість. Зануримось трохи у термінологію, щоб краще зрозуміти, про що йдеться та як це працює.
Графен — це двомірний кристал, який має шестикутну форму, схожу на «бджолині стільники». Він у мільйони разів тонший за папір і при цьому міцніший за сталь. А кремнієва фотоніка — це об’єднання технологій електроніки та оптики. Завдяки їй інженери створюють електронно-оптичні мікросхеми на основі кристала кремнію, де чипи взаємодіють за допомогою оптичних сигналів. Це дозволить знизити споживання енергії, а водночас збільшити швидкість та пропускну здатність кабелю.
Виклики цифрової трансформації
Основна мета цифрової трансформації — збільшити ефективність бізнесу, поліпшити якість продуктів та послуг, знизити витрати, підвищити продуктивність та конкурентоспроможність на ринку. При цьому інтернет відіграє у цьому одну з найважливіших ролей.
Зокрема, оптоволоконна інфраструктура вважається «артерією цифрової екосистеми» будь-якої сучасної компанії. Організаціям необхідно визначити, які технології та сервіси їм знадобляться, аби оптимізувати бізнес-процеси, безперебійне робоче середовище, гібридний формат роботи, а головне — на базі якого інтернету це все буде побудовано.
Передові компанії розуміють, що розвиток технологій та зміна потреб клієнтів вимагає нових методів управління бізнесом. І цифрова трансформація допомагає підприємствам стати більш гнучкими та адаптивними до цих змін. Зокрема, Київстар надає такі можливості українському бізнесу. Для цього у портфелі наших рішень, окрім оптоволоконного інтернету, можна обрати й інші інструменти. З ними можна ознайомитися на сайті.
Популярність хмарних платформ
За прогнозами Gartner, у 2024 році ринок публічних хмар збільшиться на 20,4%, порівняно з минулим роком. Це може призвести до ще більшого попиту на оптоволокно, адже хмари дозволяють підприємствам заощаджувати на власній ІТ-інфраструктурі.
Наприклад, український бізнес має можливість отримати доступ до своєї корпоративної хмари з будь-якої точки світу за допомогою платформи Microsoft Azure. Так компанії зможуть розміщувати та обробляти дані у 300 надійно захищених дата-центрах у понад 60 регіонах світу. В Україні Azure доступний, зокрема, завдяки компанії Київстар, яка є глобальним партнером Microsoft. Тож, поєднання оптоволоконного інтернету та хмар допоможе бізнесу у цифровій трансформації.
Додайте коментар