Усе про запровадження 2%-ї спрощеної системи та податкові перевірки в умовах воєнного стану
20 червня 2022 4 хв. читання

Усе про запровадження 2%-ї спрощеної системи та податкові перевірки в умовах воєнного стану

Актуальні тренди#ВійнавУкраїні#Stoprussia#ЯкЦеПрацює?#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression

Про що:

Усе про запровадження 2%-ї спрощеної системи та податкові перевірки в умовах воєнного стану – роз’яснення від керівника Юридичного департаменту LIGA ZAKON Валентини Гавриленко та фінансового директора LIGA ZAKON Ігоря Кравченко.

Президент підписав Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану”, яким відновлено проведення перевірок суб’єктів господарювання, як юридичних так і фізичних осіб – підприємців.

Так, податкові органи можуть проводити перевірки у разі наявності інформації, яка свідчить про можливі порушення підприємством законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Зміст

Види перевірок, що відновлюються

Особливості справляння ЄП за ставкою 2%

Види перевірок, що відновлюються

1. Камеральні перевірки

камеральні податкові перевірки податкових декларацій з податку на додану вартість та уточнюючих розрахунків до них за звітні податкові періоди:

 • лютий, березень, квітень, травень 2022 року розпочинаються на наступний день після 20 липня 2022 року та завершуються не пізніше 20 вересня 2022 року;
 • червень, липень 2022 року розпочинаються на наступний день після 20 серпня 2022 року та завершуються не пізніше 20 жовтня 2022 року.

Подані уточнюючі розрахунки до податкових декларацій з податку на додану вартість за звітні податкові періоди до лютого 2022 року перевіряються у строк, визначений цим пунктом для звітного періоду, на який припадає день подання такого уточнюючого розрахунку.

2. Документальні позапланові перевірки

проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу (у випадках реорганізації ЮО/відшкодування ПДВ) та/або документальних позапланових перевірок платників податків, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення платником валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.

3. Фактичні перевірки

здійснюються органом державної податкової служби щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності документа, що підтверджує державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців відповідно до закону, ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками.

Умови проведення перевірок:

Під час дії воєнного стану перевірки проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного:

 • доступу, допуску до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності;
 • доступу, допуску до документів, довідок, про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншої інформації, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів у порядку та на підставах, визначених законом;
 • проведення інвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки.

Особливості справляння ЄП за ставкою 2%

Хто може бути платником?

Платники єдиного податку 3 групи (ФОП та юридичні особи), у яких протягом календарного року:

 • обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень.
 • без обмеження щодо кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах.

Хто не може бути платником ?

1. суб’єкти господарювання, які здійснюють:

 • діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
 • обмін іноземної валюти;
 • виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин);
 • видобуток, реалізацію корисних копалин;

2. страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом, реєстратори цінних паперів;

3. представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;

4. фізичні та юридичні особи – нерезиденти.

Період дії ставки 2%

З 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Оскільки при переході на ставку 2% платники єдиного податку 3 групи, звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, то перехід на ставку 2% може бути вигідним суб’єктам, які сплачують ПДВ за загальними правилами.

Суб’єктам, які вже є платниками єдиного податку 3 групи перехід на ставку 2% є вигідним, оскільки зменшує податкове навантаження більш, ніж вдвічі.

Актуальні тренди#ВійнавУкраїні#Stoprussia#ЯкЦеПрацює?#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussianagression

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Компанії#Розвиток#Бізнес
#ЩоЗБізнесом#Бізнес#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Економіка
#Бізнес#ADWISOR#ATC#BigData#БігДата#Look-alike#ПортретКлієнта#Microsoft365#Офіс365#СмсРозсилка#SMS
#Київстар#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна
#Бізнес#ВійнавУкраїні#ЩоЗБізнесом
#ЕДО#ЕлектроннийДокументообіг#Рішення
#ЕлектроннийДокументообіг#ЕДО#STARKASA
#ЕДО#ЕлектроннийДокументообіг#STARKASA

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку