5 історій українських стартапів. Хто залучає інвестиції під час війни?
22 вересня 2022 8 хв. читання

5 історій українських стартапів. Хто залучає інвестиції під час війни?

Досвід#ВійнавУкраїні#Технології#Рішення#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression#Інвестиції

Про що:

Через війну в Україні світовий ринок венчурних інвестицій обвалився у другому кварталі 2022-го року до $120 млрд. Це стримує розвиток іноземних компаній, утім українські стартапи продовжують залучати кошти. Зокрема, фонди створюють цільові програми для підтримки саме команд з України. Наприклад, спецфонд на $30 млн від американського ff Venture Capital (ffVC) або можливості від європейського акселератора Startup Wise Guys для B2B-проєктів.

Щоб надихнути підприємців, Київстар Бізнес зібрав 5 історій українських стартапів, які успішно залучають інвестиції та розвиваються під час війни.

Зміст

Історія 1. Криптовалюти з Unstoppable Domains

Історія 2. Сервіс для вивчення мов Preply залучив $50 млн

Історія 3. Новий український «єдиноріг» AirSlate

Історія 4. Український фінтех-стартап Fairo залучив €2 млн

Історія 5. Дохід юридичного стартапу Axdraft виріс на 200%

Історія 1. Криптовалюти з Unstoppable Domains

Unstoppable Domains — це сервіс, який дозволяє зручніше та безпечніше користуватися будь-якими криптовалютами, пропонуючи аналог єдиної картки для всіх видів банків та валют. Так, стартап створює та продає короткі NFT-домени, до яких можна прив’язати адреси своїх криптогаманців.

Компанію Unstoppable Domains заснували лише в 2018 році, а в 2021 вона вже увійшла до переліку найкращих українських стартапів за версією Forbes. Серед 4 засновників — українець Богдан Гусєв, який відповідає за розробку та керує київським R&D‑центром. Інша частина команди перебуває в Америці.

Команда компанії невелика — до ста співробітників. Цього для Unstoppable Domains достатньо, щоб за 4 роки роботи продати вже понад 2,5 млн доменів та отримати $80 млн доходу. Ба більше, у липні 2022-го року компанія залучила $65 млн інвестицій, а її оцінка зросла до $1 млрд. Тим самим Unstoppable Domains отримала статус «єдинорога».

Історія 2. Сервіс для вивчення мов Preply залучив $50 млн

Preply — це один з найбільших та найуспішніших стартапів у галузі EdTech в Україні. Зараз з його допомогою шукають собі репетиторів іноземних мов сотні тисяч людей у 180 країнах світу. А створили Preply у 2013 році українські програмісти Кирило Бігай, Дмитро Волошин та дизайнер Сергій Лук’янов.

Сервіс для вивчення мов Preply залучив $50 млн

Засновники платформи Preply

Сервіс Preply з самого початку проєктували, як онлайн-платформу для вивчення іноземних мов. Саме тому з 2019 року, коли розпочалася пандемія коронавірусу, проєкт стрімко почав набирати популярність як серед користувачів, так і серед інвесторів. А вже на початку 2020 року Preply змогли залучити 10 млн доларів. Серед вкладників були й відомі венчурні фонди, такі як лондонський Hoxton Ventures та німецький Point Nine Capital, а також кілька бізнес-янголів, зокрема засновник Couchsurfing Даніель Хоффер та інші.

Завдяки вчасним інвестиціям кількість користувачів сервісу лише за 2020 рік збільшилася у 2,5 раза. Таке стрімке зростання відбулося не лише через закриті школи під час спалахів пандемії, а й завдяки все більшій популярності онлайн-освіти у світі. Так, Preply виріс до 300 співробітників лише у 2021 році.

Із початком повномасштабної війни в Україні компанія оголосила, що йде з ринку росії та відключає від платформи 8 тисяч російських репетиторів. Збитки від такого рішення стартап вирішив не розголошувати, але це не вплинуло на його розвиток. У липні 2022-го року Preply залучив $50 млн інвестицій та найняв ще понад 100 співробітників.

Історія 3. Новий український «єдиноріг» AirSlate

AirSlate — це український сервіс, який надає компаніям SAAS-рішення для автоматизації бізнес-процесів та керування документами без використання коду. Продуктами стартапу користуються понад сто мільйонів людей у всьому світі. У червні 2022-го року він отримав почесне звання «єдинорога»: міжнародні інвестори оцінили стартап у суму понад $1,25 млрд.

А почалася історія AirSlate у 2007-му році із сервісу для звичайного редагування PDF під назвою PDFiller, який заснував ІТ-підприємець з України Вадим Ясіновський. До 2014-го року невеликий стартап працював у Донецьку та мав близько 20 співробітників. Після початку бойових дій на Донбасі команда переїхала до Києва, а вдруге їй довелося тікати від війни вже у лютому 2022-го.

Із 2014 року проєкт виріс до майже тисячі співробітників, понад 800 з яких працюють у Києві. У 2019-му AirSlate залучив $30 млн від венчурних фондів General Catalyst і Horizon Capital. Ще $50 млн боргового фінансування стартап отримав від Silicon Valley Bank.

Попри війну AirSlate повідомили, що у 2022-гому році планують зростати та збільшити команду ще на 40%. Найм відбуватиметься в Україні та в Польщі, де компанія нещодавно відкрила свій новий офіс. Зокрема, у червні стало відомо, що стартап отримав інвестиції на суму $51,5 млн.

Історія 4. Український фінтех-стартап Fairo залучив €2 млн

Fairo — це стартап у галузі FinTech, який позиціонує себе як помічник для роботи з фінансовою звітністю. Сервіс орієнтований на приватних підприємців і дозволяє у мобільному додатку автоматизувати бухгалтерію, керувати фінансами, сплачувати податки та вести звітність.

Уже зараз додатком користуються тисячі українських бізнесменів, утім Fairo ще досить молодий проєкт. Його запустили у 2020-му році в Україні, а зараз команда лише починає виходити на європейські ринки. У серпні 2022-го року Fairo залучив €2 млн. Вкладником став чинний інвестор стартапу — одна з найбільших австрійських банківських груп Raiffeisen Bank International.

За словами виконавчого директора Fairo Андрія Гідуляна, їхній основний інвестор ретельно оцінює ринок та успішність проєкту, постійно комунікує з ними з початку повномасштабної війни й бачить перспективу стартапу. Саме тому Raiffeisen Bank International вирішив вкласти в розвиток проєкту значні кошти й тим самим підтримати фінтех індустрію в Україні. Завдяки цьому Fairo також зміг зберегти всю українську команду.

Історія 5. Дохід юридичного стартапу Axdraft виріс на 200%

Axdraft — це платформа, яка автоматизує роботу з юридичними документами. Сервіс дозволяє швидше укладати контракти та, за розрахунками самої компанії, заощаджувати своїм клієнтам 810 годин роботи на рік.

Заснували Axdraft у 2017-му році брати Юрій та Олег Заремби. На той момент Юрій працював вже кілька років в юридичній фірмі, а Олег — у сервісі бронювання житла Booking.

Засновники стартапу Axdraft

Засновники стартапу Axdraft

Невдовзі після запуску власного проєкту, засновники звільнилися з інших компаній та присвятили весь свій час розвитку нового стартапу. Це виправдало себе: компанія потрапила на програму до одного з найвідоміших акселераторів у США — YCombinator та залучила свої перші $1,2 млн. А в 2020-му Axdraft оцінили вже у $10 млн.

Із початком повномасштабної війни Axdraft релокувався у Львів та втратив 60% свого доходу. Команді довелося швидко шукати вихід: за п’ять днів брейншторму вона розробила план виходу на американський ринок. Статус українського бренду зіграв на руку компанії й на неї звернули увагу нові закордонні клієнти. Завдяки цьому план продажів Axdraft виконав на 202% та навіть найняв нових співробітників у Львові та Києві.

Сьогодні сервісом користуються переважно юридичні підрозділи великих компаній (75% бази), наприклад, МХП, ДТЕК, Glovo, Nestle тощо. Також компанія має клієнтів у США, Канаді, Мексиці, Німеччині та Італії.

Якщо ви бажаєте розпочати свій стартап, то Kyivstar Business Hub вже ділився у своїй статті бізнес-ідеями, які матимуть успіх до та після перемоги України. Зокрема, Київстар пропонує компаніям скористатися можливостями комплексу рішень «Бізнес працює». Цей комплекс сервісів допоможе налагодити підприємцям віддалену роботу команди, спілкування з клієнтами, електронний документообіг, кіберзахист ІТ-систем, надасть ресурси для розробки ПЗ і додатків тощо.

Досвід#ВійнавУкраїні#Технології#Рішення#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression#Інвестиції

Зміст

Історія 1. Криптовалюти з Unstoppable Domains

Історія 2. Сервіс для вивчення мов Preply залучив $50 млн

Історія 3. Новий український «єдиноріг» AirSlate

Історія 4. Український фінтех-стартап Fairo залучив €2 млн

Історія 5. Дохід юридичного стартапу Axdraft виріс на 200%

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Бізнес#Дослідження#Аналіз
#Розвиток#ДатаЦентр#Microsoft365#Бізнес#Клієнт#Офіс365
#Love.ua#Тарифи#Краудфандинг#Стартап#Інвестиції
#Стартап#ІдеїДляБізнесу#BigData#IOT
#ВійнавУкраїні#Рішення#Технології#РосійськоУкраїнськаВійна
#Microsoft365#Офіс365#Рішення
#ДобіркаСервісів#Stoprussia#РосійськоУкраїнськаВійна#ВійнавУкраїні#Рішення#Бізнес
#B2C#Клієнт#Бізнес#МобільнийЗв'язок#ІнтернетДляБізнесу#ADWISOR#BigData#СмсРозсилка#SMS#Маркетинг#CRM#Клієнтоорієнтованість#Рішення

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку