5 незвичних бізнесів та стартапів в Україні
14 липня 2023 6 хвилин читання

5 незвичних бізнесів та стартапів в Україні

Тренди та аналітика#Стартап#ІдеїДляБізнесу#BigData#IOT

Про що:

Підібрали для вас п’ять прикладів цікавих бізнесів в Україні. Подивіться, як підприємці продовжують вражати своїм талантом, креативністю та здатністю бачити можливості там, де інші бачать тільки виклики. Надихайтеся та створюйте власний бізнес.

Зміст

IT-пасіка на Київщині

Оренда меблів на Тернопільщині

Підбір бізнес-радника для компанії

Швидкий пошук роботи та працівників

Безпілотний комплекс для розмінування полів

IT-пасіка на Київщині

Почнемо з українсько-польського стартапу на Київщині — IT-пасіки. Анонсував цей стартап проєкт USAID «Економічна підтримка України», а започаткувала його міжнародна команда AmoHive. Цікаво, що ніхто з розробників раніше не був пасічником. Проте фахівці щиро вірять, що галузь бджільництва, яка працює, зокрема з проблемою вимирання бджіл, можна підтримати завдяки досягненням IT.

Як виглядає пасіка?

Це 10 експериментальних поліпропіленових вуликів, які навесні 2023 року заселили бджолиними родинами трьох порід — Українська степова, Карпатка, Карніка. Їхні домівки обладнані сонячними панелями та сенсорами, якими бджоляр має змогу керувати зі свого смартфона. Дані з датчиків надсилаються на сервер, а далі на телефон. За допомогою мобільного застосунку моніторяться температура у вулику, рівень вологи, кількість меду тощо.

Доступ до інформації про процеси, які відбуваються у вулику, дозволяють вчасно реагувати на них. Адже якщо бджоли «працюватимуть» у незадовільних умовах, то можуть захворіти, а це позначиться на кількості зібраного меду. Також розробники планують запровадити Big Data- рішення та застосувати можливості Internet of Things (IoT), щоб вивести бджільництво на новий рівень.

Читайте також: Ідеї для бізнесу у селі

Оренда меблів на Тернопільщині

Другий приклад цікавого, але, на перший погляд, незвичного для України бізнесу — прокат меблів та предметів інтер’єру. Американський підприємець Крістофер Екслайн вірить в успіх цього напрямку, а тому відкрив представництво своєї міжнародної компанії Home Essentials на Тернопільщині у Кременці. Україна — вже 27-ма країна, де працює цей бізнес.

Більшість меблів для його філіалів в інших країнах виготовляють у Китаї. Проте ця практика не спрацювала в Україні. Адже Кристофер зрозумів, що логістика тут складна і недешева. Через це він почав співпрацювати з місцевими виробниками меблів. Зараз їх шість. Також відкрив власне виробництво подушок і постільної білизни.

Виробництво подушок і постільної білизни. Джерело: Економічна правда

Виробництво подушок і постільної білизни. Джерело: Економічна правда

Крістофер вважає, що його пропозиція буде цікава власникам квартир, які хочуть здавати в оренду житло з меблями, але не можуть щоразу міняти їх для нових орендарів. Взяти на прокат можна також картини, свічники тощо. Загалом поки що серед українців попит на ці послуги помірний, але попри це Крістофер прагне інвестувати у розвиток свого бізнесу в Україні близько 2 млн дол., а також закликає міжнародні компанії підтримувати нашу країну.

Читайте також: Інвестиції в Україні під час війни. Як і куди вкладати гроші підприємцям?

Підбір бізнес-радника для компанії

Wiseboard — це B2B-сервіс пошуку бізнес-радників, який започаткував українець Артур Федоренко. На платформі зареєстровано понад 100 радників з відомих компаній. Наприклад, MacPaw, Yalantis, Influ2, Expandi, Welltech, Reply.io, Preply та інших. Утім, цей стартап — не менторство, оскільки сервіс орієнтований на аналіз та удосконалення всього бізнесу, а не окремих його фахівців.

Як працює Wiseboard?

  1. Треба заповнити форму на сайті та детально описати проблеми або потреби вашого бізнесу.
  2. На базі відповідей сервіс проаналізує профіль компанії та підбере відповідного експерта для безплатної ознайомчої бесіди. Процес пошуку може тривати до 14 днів.
  3. Далі ви зможете отримати рекомендації від експерта, поставити разом цілі та створити план дій. Вартість цих послуг залежить від експертизи, формату та тривалості співпраці.

Також безплатну консультацію, які бізнес-рішення підійдуть для вашої компанії, ви можете отримати від експертів Київстар Бізнес. Перейдіть на сайт, оберіть з переліку рішення, наприклад, «Big Data», натисніть кнопку «Замовити консультацію», заповніть форму і далі вам зателефонує експерт Київстару.

Швидкий пошук роботи та працівників

JobPoint — це сервіс у вигляді інтерактивної мапи для пошуку роботи та працівників у кроковій доступності. Наприклад, компанії можуть побачити людей, які шукають роботу у радіусі 1, 5 або 10 км від своєї адреси. Натомість кандидати бачитимуть перелік вакансій від рекрутерів. Тобто відмінність від інших платформ у тому, що тут поєднуються запити кандидатів з необхідною локацією. Адже зручно, якщо запропонована робота поруч з домом. Особливо це актуально в умовах війни, повітряних тривог тощо.

Інтерфейс JobPoint

Інтерфейс JobPoint

Як працює сервіс?

  • Щоб побачити, скільки вакансій та кандидатів є поряд з вами — введіть адресу та радіус пошуку.
  • Для кандидатів сервіс безплатний. Щоб переглянути вакансії та відгукнутися, потрібно зареєструватися. Отримувати пропозиції роботи можна в Телеграм або на email.
  • Для роботодавців розміщення вакансій на мапі теж безоплатне. Розсилка вакансій активним кандидатам відбувається за окрему плату.

Додатковим інструментом пошуку для компаній можуть бути Big Data-рішення від Київстар. Наприклад, у такий спосіб можна охопити кандидатів, які не зареєстровані на платформі JobPoint. Детальніше про технології, що спрощують пошук працівників, ми писали у статті «Big Data для рекрутерів». Ознайомтесь та впроваджуйте.

Безпілотний комплекс для розмінування полів

Завершує нашу підбірку надважливий, на нашу думку, проєкт — безпілотний комплекс для розмінування полів на деокупованих територіях України. Розробив його український стартап Efarm.Pro під авторством Олександра Приходченко. Комплекс складається з дрона, робота-розміновувача, автопілота, причіпної системи на тракторі, яка витримує вибух. Додатково ставиться захисне обладнання типу мінного трала.

Джерело: Ukrainian Future

Джерело: Ukrainian Future

Як працює система?

  1. Поле сканує безпілотник, який за допомогою сенсорів визначає точні координати місцеперебування вибухових пристроїв на глибині до 1 м.
  2. Далі вибухівку знешкоджує робот-розміновувач та сертифіковані сапери.
  3. І вже потім на поле виїздить дистанційно керований трактор з причіпною системою захисту. Він проходить верхнім шаром ґрунту та гарантує подальшу безпечну роботу фермерів.

Стаття за темою: Що таке RTK-системи та як вони працюють?

Трактор працює автономно без водія та може охопити велику площу поля з точністю 2 см за заданим маршрутом. Віддалене управління технікою розв’язує головні проблеми аграріїв — неможливість працювати на замінованих землях, втрата обладнання та іноді життя.

5 незвичних бізнесів та стартапів в Україні

Приблизно 30% території України та майже 100% акваторій України заміновано. 400 000 га сільськогосподарських земель потребують розмінування. Ви можете долучитися до спільної ініціативи Київстар та Фонду компетентної допомоги армії Повернись живим «Нам тут жити». Ціль — зібрати 175 млн грн на забезпечення 146 мобільних груп розмінування у Збройних силах України. Як зробити внесок, дивіться на сторінці проєкту.

Тренди та аналітика#Стартап#ІдеїДляБізнесу#BigData#IOT

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ТочнеЗемлеробство#IOT#RTK-система#IOTISKYIVSTAR#2024#Технології#ШтучнийІнтелект#ШІ#AI#Розвиток
#ТочнеЗемлеробство#RTK-система#Рішення#Технології#Клієнт#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна#Stoprussia#Stoprussianagression#IOT#IOTISKYIVSTAR
#ADWISOR#BigData#ТригерніРозсилки#ТаргетованіРозсилки#Геоаналітика#Heatmap#БігДата
#ВійнавУкраїні#Рішення#Технології#РосійськоУкраїнськаВійна
#RTK-система#Azure#MicrosoftAzure#IOT#IOTISKYIVSTAR#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#M2M#Бізнес#МобільнийЗв'язок#ТочнеЗемлеробство#ІнтернетРечей
#IOT#Рішення#Технології#RTK-система#IOTISKYIVSTAR
#IOT#IOTISKYIVSTAR#ВійнавУкраїні#Технології
#ЯкЦеПрацює?#M2M#SIM-карта#0-800#ATC

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку