Три історії про Azure для держави. Як хмарні сервіси використовують в ЄС
18 травня 2022 7 хвилин читання

Три історії про Azure для держави. Як хмарні сервіси використовують в ЄС

Досвід#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365

Про що:

Українські держоргани від 12 березня можуть використовувати хмарні технології міжнародних постачальників. Цей крок обумовлений війною рф проти України, але він також відкриває перед державою нові можливості та перспективи. Це не лише економія мільярдів гривень з податків українців, але й кращі сервіси для громадян, вищий ступінь безпеки даних, робота з найновішими технологіями у світі.

Як хмарні технології від Microsoft Azure використовують країни Європейського Союзу, розповідає Kyivstar Business Hub.

Стаття підготовлена за матеріалами компанії «Microsoft»

Зміст

Польща. Сервіс для швидкої сплати податків у хмарі Azure

Італія. Балансування робочого навантаження з Azure

Чехія. Онлайн-портал держпослуг на базі хмарної платформи

Як скористатися послугами хмари від Майкрософт в Україні?

Польща. Сервіс для швидкої сплати податків у хмарі Azure

Сплата податків — це не найулюбленіша справа багатьох людей, адже передбачає роботу зі складними формами та купою документів. Для громадян Польщі ця процедура була саме такою, поки Міністерство фінансів країни не вирішило спростити її. Урядовці хотіли створити систему, яка б дозволила мільйонам поляків подавати декларації онлайн менше ніж за 5 хвилин. У цьому їм допомогла компанія Microsoft та її хмарна платформа Azure.

Хмари та зберігання даних темна

Хмарна інфраструктура

Microsoft Azure від Київстар

Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.

 • Яке завдання стояло перед командою?

  Новий сервіс потрібно було запустити до наступного податкового сезону, а тому команда Міністерства фінансів шукала вже готове рішення, яке можна було б адаптувати до власних потреб. Урядовці вивчили досвід інших європейських країн та дізналися про сервіси компанії «Microsoft» для побудови електронного уряду, зокрема про фреймворк Microsoft Government Gateway. Це рішення дозволило ІТ-команді значно прискорити реліз продукту. Ба більше, Microsoft Government Gateway має безліч функцій безпеки, зокрема єдиний вхід та інтеграцію з локальними провайдерами ідентифікації, а тому цей сервіс повністю відповідає державним стандартам із безпеки даних.

Ми знали, що наприкінці нам доведеться пройти аудит безпеки та ефективності. Саме тому ми хотіли працювати з надійним партнером, таким як Microsoft, який міг би гарантувати, що все буде безпечно.

Ми знали, що наприкінці нам доведеться пройти аудит безпеки та ефективності. Саме тому ми хотіли працювати з надійним партнером, таким як Microsoft, який міг би гарантувати, що все буде безпечно.

Губерт Гнядович

заступник ІТ-директора з управління проєктами Міністерства фінансів Польщі.

Плакат Twój e-PIT

Плакат Twój e-PIT Джерело: PAP/Leszek Szymański

 • Як польська ІТ-команда використала Microsoft Azure cloud?

  Для роботи сервісу ІТ-команда міністерства обрала гібридний формат взаємодії з хмарними платформами, за якого всі потрібні дані зберігаються в урядовому дата-центрі, а середовище для розробки, навчання та тестування програм розміщені на хмарній платформі Microsoft Azure. Водночас неконфіденційні дані кешуються у хмарі, що дозволяє масштабувати рішення та обробляти піки робочого навантаження від мільйонів користувачів.

  Свій сервіс для податкових декларацій Мінфін Польщі назвав «Twój e-PIT». Система пропонує людям форми документів з попередньо заповненими даними, що значно прискорює та полегшує роботу з ними. Зручно і те, що сервіс працює на будь-якому пристрої з під’єднаним інтернетом.

Італія. Балансування робочого навантаження з Azure

Італійська національна агенція «Invitalia» відповідає за внутрішні інвестиції та економічний розвиток по всій країні. Саме її працівники допомагають стартапам шукати фінансування, керують тендерним процесом для національних інфраструктурних проєктів та стимулюють регіональний розвиток.

 • Яке завдання стояло перед італійською ІТ-командою?

  Діяльність цієї агенції сповнена піків активності та падіння, тому локальні сервери в один момент були надзвичайно перевантажені, а в інші — неактивні. За таких умов підтримувати роботу великої кількості невикористаних ІТ-ресурсів було економічно невигідно, а тому Invitalia почала шукати альтернативи. Виявилося, що найдієвіший варіант — балансувати робочі навантаження за допомогою хмарної платформи MS Azure.

Італійська національна агенція Invitalia Джерело: ithic.it

Італійська національна агенція Invitalia Джерело: ithic.it

 • Як подбали про безпеку конфіденційних даних?

  ІТ-відділ Invitalia вирішив перемістити величезну кількість конфіденційних даних до Azure Microsoft cloud. Такий крок створював нову проблему: усі комерційні та фінансові дані ставали бажаною мішенню для кіберзлочинців.

  Щоб убезпечити дані, Invitalia звернулася до одного з постачальників рішень з кібербезпеки для урядів та підприємств — компанії «Check Point». Завдяки цій співпраці ІТ-відділ отримав комплексне рішення для захисту всієї ІТ-системи від кібератак та зміг повноцінно використовувати можливості хмарної платформи Microsoft Azure. Це мало величезний успіх: агенція змогла не лише гнучко керувати сервісами та заощаджувати гроші, але й гідно прийшла випробування пандемією коронавірусу.

 • Який був результат від роботи з хмарою Microsoft Azure?

  У березні 2020 року саме Італія була однією з найбільш постраждалих країн від COVID-19. У ці важкі дні Invitalia взяла на себе провідну роль у закупівлі масок та засобів індивідуального захисту від уряду країни. Під час цієї кризи активізувалися й кіберзлочинці: кількість атак на інформаційні системи організації збільшилися у 300-400% за лічені дні. Утім, ІТ-команда впоралася з цим.

Чехія. Онлайн-портал держпослуг на базі хмарної платформи

Щоб у будь-який час надавати своїм громадянам доступ до державних сервісів, уряд Чехії вирішив створити єдиний онлайн-портал для різноманітних держпослуг — від медичного обслуговування до надання водійських прав. Розробити проєкт доручили Національній агенції з комунікацій та інформаційних технологій Чехії — НАКІТ.

 • Чому розробники використали хмарні служби від Azure?

  Над новим онлайн-порталом чеська агенція працювала впродовж року. З огляду на масштаби проєкту, ІТ-фахівці вирішили розробити та впровадити систему у хмарі, використовуючи низку хмарних сервісів від Microsoft Azure, зокрема Azure DevOps і Azure Kubernetes Service (AKS).

  Раніше НАКІТ уже працював зі службами Azure для інших проєктів. Особливо цінними ІТ-фахівці агенції називають сервіси для гнучкої розробки продуктів — Azure DevOps, адже вони дозволяють працювати з функціями систем без перерви у їхній роботі. Також Azure Sentinel і Azure Security Center допомагають команді налаштувати всі процеси відповідно до стандарту інформаційної безпеки ISO 27001 і попереджають від будь-яких аномалій безпеки. Це якісно доповнює контроль окремих інформаційних систем Міністерства внутрішніх справ Чехії.

 • Який був результат від роботи з хмарою Microsoft Azure?

  За словами керівника департаменту електронного уряду МВС Чехії Романа Врби, хмарна платформа від Microsof дозволила помітно заощаджувати.

Ми витратили б понад 2,6 мільйона доларів США на апаратне забезпечення та ліцензії для локального ПЗ, яке б ми використовували лише 10% часу впродовж багатьох років. З Azure ми оплачуємо щомісячні рахунки лише за операційні витрати, що ніщо в порівнянні.

Ми витратили б понад 2,6 мільйона доларів США на апаратне забезпечення та ліцензії для локального ПЗ, яке б ми використовували лише 10% часу впродовж багатьох років. З Azure ми оплачуємо щомісячні рахунки лише за операційні витрати, що ніщо в порівнянні.

Роман Врба

керівник департаменту електронного уряду МВС Чехії

Сьогодні чеській онлайн-портал щомісяця відвідує близько 150 тисяч користувачів. Громадяни приємно вражені новою системою: отримати послугу від держави стало так само швидко, як і від ініціатив приватного сектору. Тим часом в уряді Чехії обмірковують уже наступні кроки з цифровізації — запустити оновлений мобільних додаток та додали нові послуги для іноземців.

Як скористатися послугами хмари від Майкрософт в Україні?

Що до України, то державні органи тут також можуть скористатися усіма можливостями Azure для власної інфраструктури та оптимізації внутрішніх процесів. Як це зробити, знає Київстар, який є партнером Microsoft уже понад п’ять років. Фахівці оператора не лише допомагають українським організаціям різних сфер діяльності почати працювати з сервісами Azure, а й консультують у разі виникнення питань.

Щоб дізнатися більше про продукти Microsoft, залиште заявку на сайті. Спеціалісти Київстар зв’яжуться з вами та допоможуть обрати оптимальне рішення саме під вашу потребу.

Досвід#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#Офіс365

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Azure#MicrosoftAzure#AzureBackup#AzureStack#IOT#IOTISKYIVSTAR#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#Київстар#ГібриднаХмара
#Бізнес#Microsoft365#Azure#MicrosoftAzure#Офіс365#Клієнт#GitHub
#Azure#Microsoft365#MicrosoftAzure#Офіс365
#MicrosoftAzure#Microsoft365#Azure#Офіс365
#Azure#MicrosoftAzure#ХмарніСховища
#Microsoft365#Офіс365#ХмарніСховища#Azure#MicrosoftAzure#КиївстарДляДержави
#MicrosoftAzure#Azure#ХмарніРішення#ХмарніСховища#AzureStack#Клієнт#IaaS#PaaS#SaaS#AzureVirtualDesktop#Компанії
#Компанії#ХмарніРішення#MicrosoftAzure#Azure#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#AzureStack#Microsoft365#Офіс365

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку