Світові тенденції розвитку RTK
20 вересня 2023 4 хв. читання

Світові тенденції розвитку RTK

Актуальні тренди#RTK-система#IOT#Технології#AI#ШІ#ШтучнийІнтелект#IOTISKYIVSTAR

Про що:

З впровадженням технології Real-Time Kinematic (RTK) сучасний світ переживає справжню революцію у сфері навігації та геопросторового позиціювання. RTK відкриває безмежні можливості завдяки своїй здатності надавати точні координати у режимі реального часу. У цій статті ми розглянемо кілька тенденцій, які формують еволюцію RTK.

Зміст

Згадаємо, що таке RTK

Тенденція 1. Інтеграція RTK з іншими технологіями

Тенденція 2. Розширення угрупувань глобальної навігаційної супутникової системи

Тенденція 3. Мініатюризація та скорочення витрат

Тенденція 4. Розширення мережі

Згадаємо, що таке RTK

RTK (від англ. Real Time Kinematic, «кінематика у реальному часі») — це передова технологія, яка допомагає в реальному часі отримувати координати з точністю до 2,5 сантиметрів. Для цього вона використовує сигнали глобальної навігаційної супутникової системи.

Галузеві рішення

Галузеві рішення

Сигнал точного позиціювання mAgri.RTK

Підвищуйте ефективність робіт — від підготовки ґрунту до збирання врожаю. Створюйте оптимальні навігаційні маршрути для техніки та повторюйте їх із незмінною точністю.

Тенденція 1. Інтеграція RTK з іншими технологіями

RTK усе більше інтегрується з іншими передовими технологіями, такими як штучний інтелект (ШІ), комп’ютерний зір (Computer Vision, CV), LiDAR (датчик, який точно визначає розміри будь-яких предметів чи об’єктів), Big Data (укр. великі дані), Інтернет речей (Internet of Things, IoT). Така синергія покращує загальну точність і надійність систем позиціювання, відкриваючи нові можливості у різних програмах. Скажімо, алгоритми ШІ моніторять великі обсяги даних, які збираються саме IoT-датчиками. Більше про те, які ще технології впливають на розвиток точного землеробства, ми писали у статті.

Галузеві рішення

Галузеві рішення

IoT для бізнесу

ІоТ-технології для автоматизації різних процесів. Найчастіше використовуються у відеоспостереженні, медицині, логістиці, агро, розумних містах тощо.

Тенденція 2. Розширення угрупувань глобальної навігаційної супутникової системи

RTK обробляє сигнал глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS, Global Navigation Satellite System), щоб онлайн у реальному часі отримувати точні координати. Втім, впровадження нових угруповань, таких як супутникова система навігації Galileo та BeiDou, разом із модернізацією наявних систем, підвищує доступність і надійність сигналів GNSS. Це розширення ще більше посилює можливості RTK GNSS, пропонуючи кращу точність і продуктивність.

Уявіть, що використовувати RTK — це як будувати картину чи мозаїку з пазлів. На початку ми маємо лише декілька пазлів (супутників), які можуть допомогти зібрати картину (отримати точні координати). Супутникові системи GNSS були першими пазлами. Але можна додати нові — Galileo і BeiDou, щоб зробити картину більш точною.

Тенденція 3. Мініатюризація та скорочення витрат

Прогрес у мініатюризації робить технологію RTK GNSS більш доступною для різних галузей. Така тенденція дозволяє створювати компактні та легкі RTK GNSS приймачі. Це особливо важливо для напрямків, де простір і вага обладнання є критичними факторами. Йдеться про дрони, роботи, мобільні та геодезичні системи тощо.

Внаслідок технічних удосконалень та оптимізації виробничих процесів можливе зниження витрат на виготовлення приймачів. Це дозволить своєю чергою знижувати ціни на обладнання та зробити його доступнішим для таких напрямків:

  • сільське господарство (точне землеробство);
  • транспорт (автономні автомобілі, навігація у містах);
  • геодезія (геодезичні вимірювання);
  • будівництво (точна розмітка та контроль робіт) та багатьох інших.

Стаття за темою: Технологія RTK у будівництві та видобувній промисловості

Тенденція 4. Розширення мережі

Зараз спостерігаються активні роботи у напрямку розширення та вдосконалення мереж опорних станцій Real-Time Kinematic. Така ініціатива стає можливою завдяки співпраці між урядовими установами, приватним бізнесом та дослідницькими компаніями. Це має вирішальне значення для створення комплексних мереж опорних станцій, які підтримують глобальні операції RTK GNSS. Станції встановлюються у різних місцях і отримують сигнали від супутників, щоб покращити точність позиціювання приймачів RTK у реальному часі.

Зростання кількості опорних станцій дозволяє зробити мережу RTK GNSS більш доступною та забезпечити користувачів точними даними для навігації. Це також відкриває нові можливості для розвитку і вдосконалення додатків та послуг, що використовують цю технологію. А ще — сприяє подальшій інтеграції RTK GNSS у різноманітні галузі та сфери діяльності.

Більше про розвиток точного землеробства у світі та про перспективи його впровадження в Україні, читайте у нашій статті.

Актуальні тренди#RTK-система#IOT#Технології#AI#ШІ#ШтучнийІнтелект#IOTISKYIVSTAR

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#RTK-система#ТочнеЗемлеробство
#IOT#ІнтернетРечей#RTK-система#IOTISKYIVSTAR
#IOT#IOTISKYIVSTAR#Бізнес
#IOT#BigData#Технології#RTK-система
#IOT#IOTISKYIVSTAR#RTK-система#ІнтернетРечей
#Технології#RTK-система#Бізнес-рішення
#RTK-система#Azure#MicrosoftAzure#IOT#IOTISKYIVSTAR#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ#M2M#Бізнес#МобільнийЗв'язок#ТочнеЗемлеробство#ІнтернетРечей
#IOT#Рішення#Технології#RTK-система#IOTISKYIVSTAR

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку