Про що:
YouTube довгий час був майданчиком для розважального контенту, але останні роки стає все більш популярною платформою для бізнесу. Зараз він є другим за відвідуваністю сайтом у світі. Потенційні клієнти не просто проводять тут години часу, а дізнаються про нові бренди й продукти. Тому компанії активно працюють з цією соцмережею: згідно з глобальним дослідженням HubSpot, у 2023 році YouTube використовували 52% опитаних маркетологів, а 44% — планують збільшити інвестиції в нього.
В Україні на початку 2024 року було понад 24 млн користувачів YouTube. Як просувати бренд серед цієї великої аудиторії? Далі — кілька порад.
Зміст
Навіщо вашому бізнесу канал на YouTube
Як зробити канал бізнесу помітним
Який контент для YouTube створювати та як просувати
Навіщо вашому бізнесу канал на YouTube
Спершу окреслимо, для чого компаніям заходити на платформу:
-
Збільшити обізнаність про бренд. YouTube — це можливість розширити знання аудиторії про бізнес. Тут доречно ґрунтовно пояснювати, як працюють ваші продукти і як їх використовувати, а також розлого відповідати на запитання клієнтів.
Наприклад, у Київстар Бізнес на YouTube є рубрика «Як це працює», де фахівці компанії розповідають про продукти для корпоративних клієнтів. А також відеокасти Q&A з поширеними запитаннями про сервіси.
Публічна, приватна, гібридна хмара чи мультиклауд - яку обрати?
-
Зміцнити репутацію бренду. Один з дієвих інструментів продемонструвати досвід бізнесу у певній галузі — інтерв'ю з внутрішніми та зовнішніми фахівцями. Це може підкреслити експертність як цілого бренду, так і окремих спеціалістів компанії.
-
Монетизувати контент. Якщо розвивати канал і збільшувати аудиторію, бренд може заробляти на рекламі.
-
Залучати аудиторію. Навіть якщо глядачі не цікавляться вашими продуктами, ви можете підвищити лояльність до бренду завдяки корисному контенту.
Відео може бути частиною маркетингової кампанії з залучення клієнтів. Припустимо, мовна онлайн-школа помітила, що багато користувачів відвідують сайт, але не залишають заявки. Одна з версій, чому так відбувається — відвідувачі оцінюють різні варіанти мовних курсів і не до кінця розуміють, в чому переваги конкретної школи, тому не роблять остаточний вибір.
Що можна зробити: налаштувати тригерні розсилки на аудиторію, яка відвідувала сайти мовних школ. Обрати таких користувачів допоможуть Big Data-інструменти. В розсилці варто дати посилання на лендінг про старт нового набору до школи. А в лендінгу — YouTube-відео про умови навчання чи особливості програм. Так ви покажете відео тій аудиторії, яка точно цікавиться мовними школами, тобто для якої контент буде найбільш релевантним.
Що таке тригерні розсилки у реальному часі?
Як зробити канал бізнесу помітним
Ви визначилися з метою, створили канал, оформили його відповідно до корпоративного стилю — що робити після базових кроків? Кілька порад від HubSpot, як зробити канал більш помітним уже на старті:
-
Оптимізуйте опис каналу. Пошукові системи оцінюватимуть опис по ключовим словам, тому підберіть релевантні фрази та хештеги для розповіді про канал.
Робіть субтитри у відео, бо вони також індексуються пошуковими системами — це буде перевагою для просування.
-
Зробіть трейлер без води. Якщо користувач нічого не знає про ваш канал чи бренд, трейлер має йому розповісти. Він повинен бути коротким — до 60 секунд, і переконливим — показати, що унікального глядачі можуть побачити у ваших відео.
-
Зберіть всі посилання. В описі каналу дайте всі посилання на акаунти компанії в соцмережах і на сайт. Це полегшить взаємодію аудиторії з вашим брендом і потенційно підвищить конверсію.
-
Створюйте списки відтворення. По-перше, вони упорядковують контент для зручності користувачів. По-друге — заохочують глядачів продовжувати переглядати схожі відео.
Рекламуйте канал в інших соцмережах. Додайте віджет YouTube на сайт, а також пропонуйте відео в дописах у блогах, розсилках на пошті, постах в Instagram, Facebook чи LinkedIn. Як ми писали раніше, в постах на LinkedIn можна вставляти відео, а не просто залишати посилання на нього. Також для заохочення аудиторії корисно створювати для інших соцмереж короткі версії відео — як тизери.
Який контент для YouTube створювати та як просувати
Відео для YouTube можна розділити на кілька умовних категорій:
- пошукові — на базі пошукових запитів і аналітики поведінки аудиторії;
- регулярні evergreen — тематичний контент, який не втрачає актуальність і за яким глядачі приходять на канал не випадково, а цілеспрямовано;
- ситуативні — відео, які присвячені свіжим інформаційним приводам.
Яке б співвідношення різних типів контенту ви не обрали, головне, щоб нові відео виходили з певною регулярністю — саме так ви отримаєте постійну аудиторію, яка спеціально заходитиме на ваш канал в певний час, щоб подивитися нове відео на конкретну тематику.
У питанні форматів контенту вибір у бізнесу великий. Що можна пропонувати глядачам:
- Демонстраційні відео – контент про переваги, різновиди і відмінності продуктів.
- Пояснення та навчальні відео — інструкції та поради з вибору та використання продуктів.
- Інтерв'ю — розмови з внутрішніми і зовнішніми експертами.
- Відео івентів — виступи спікерів компанії на конференціях чи виставках або відео з подій, які організовує безпосередньо ваш бізнес.
- Відеоблоги — відео про останні події в компанії та її роботу, наприклад, як працює окремий департамент чи що відбувається за лаштунками проєктів.
- YouTube Live — прямі трансляції, під час яких можна відповідати на запитання глядачів, презентувати нові товари або послуги.
- YouTube Shorts — короткі динамічні відео з рекламою товарів, відгуками клієнтів, анонсами знижок, акцій чи спецпропозицій.
Як зробити так, щоб ваш контент не загубився серед інших і зацікавив глядачів:
1. Розвивайте особистий бренд обличчя каналу.
У вашого каналу має бути обличчя або навіть кілька. Це не обов'язково повинні бути керівники — знайомте аудиторію з фахівцями компанії. Бажано, щоб вони були у більшості відео певної тематики або мали власні рубрики, наприклад, з порадами або інтерв'ю.
2. Співпрацюйте з інфлюенсерами.
Традиційний формат — рекламні інтеграції. Вони можуть бути нативними — коли ваш продукт обігрується в контексті якогось сюжету, або прямими — розповідь про ваш проєкт, компанію чи канал.
Але не обмежуйтеся рекламою — робіть інтерв'ю з інфлюенсерами і запускайте разом тематичні проєкти. Обирайте блогерів не за впізнаваністю, а близькістю до вашого бізнесу — тоді глядачі, яких приведе за собою інфлюенсер, з більшою ймовірністю стануть вашими потенційними клієнтами.
3. Запускайте рекламу.
Тут YouTube дає кілька можливостей:
- Оголошення In-Feed — реклама на головній YouTube, у результатах пошуку та як пов’язаний контент на сторінках перегляду інших відео. Коли користувач натискає на оголошення, він перенаправляється до рекламованого відео.
- Реклама In-Stream — ролик на початку, в середині або в кінці відео. Залежно від налаштувань, користувач може його пропустити або ні.
- Оголошення-заставки — графічні заставки в відео, які глядач бачить до 6 секунд.
- Оголошення в YouTube Shorts — відеореклама між короткими відео в стрічці Shorts, оптимізована для мобільних пристроїв.
4. Відстежуйте статистику.
І не менш важливий етап розвитку каналу — вимірювати ефективність. Один з найпростіших способів — використовувати внутрішню аналітику відеохостингу. Інформаційна панель YouTube відкриває доступ до різноманітних даних: кількість переглядів і підписників, час переглядів, коефіцієнт залучення, демографічні характеристики аудиторії, джерела трафіку.
Крім статистики YouTube, можна використовувати допоміжні інструменти. Наприклад:
- VidIQ — дозволяє досліджувати ключові слова, оптимізувати описи, аналізувати контент конкурентів.
- TubeBuddy — можна шукати ключові слова, аналізувати метадані, створювати мініатюри для каналів.
- SocialBlade — тут можна моніторити різну статистику, рейтинги та прогрес каналів.
Завдяки аналітиці ви зможете зрозуміти, хто, коли і як довго дивиться ваші відео. А це дозволить створювати релевантний контент для зацікавленої аудиторії, публікувати його в топові години та покращувати рекламну активність — тобто робити принципово важливі кроки для розвитку каналу бренда на YouTube.
Цікавить просування бізнесу в інших соцмережах? Читайте наші минулі статті:
Додайте коментар