Як розвивається ринок електромобілів: зібрали усе, що потрібно знати бізнесу
23 травня 2024 8 хвилин читання

Як розвивається ринок електромобілів: зібрали усе, що потрібно знати бізнесу

Аналітика та дослідження#Бізнес#Аналіз#IOT#IOTISKYIVSTAR#M2M

Про що:

Глобальний ринок електрокарів у 2024 році значно зростає. Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що продажі електромобілів цього року досягнуть 17 млн. Для порівняння, у 2023-му показник становив 14 млн. Враховуючи позитивну світову динаміку, вирішили дізнатися стан ринку електромобілів в Україні та чи використовують такий тип транспорту для бізнес-цілей. Про це — читайте у статті.

Зміст

Ринок електрокарів в Україні стрімко розвивається

Як підприємства використовують електрокари

Наскільки готова інфраструктура

Як керувати електрокарами та зарядними станціями

Про виробництво українських електрокарів

Висновки

Ринок електрокарів в Україні стрімко розвивається

За даними Інституту досліджень авторинку, станом на початок травня 2024 року в Україні зареєстровано понад 102 тис. електрокарів — це 99 997 легкових авто, 2369 вантажних машин і 6 автобусів. Лідерами на українському ринку серед електромобілів можна вважати три марки: Nissan, Tesla і Volkswagen.

20 топових виробників електромобілів для українського ринку. Джерело: Інститут досліджень авторинку

20 топових виробників електромобілів для українського ринку. Джерело: Інститут досліджень авторинку

Своєю статистикою поділився й Укравтопром. Так, у квітні 2024 року автопарк України поповнився на понад 4,2 тис. електромобілів. До того ж за рік удвічі зріс попит на такий тип авто. Проте частка нових машин в реєстраціях BEV (Battery Electric Vehicle) зменшилася і становить 17%, а не 21%, як у квітні 2023-го.

З цікавого:

 • Зареєстровані за місяць електромобілі переважно легкові. Серед них 707 нових, 3434 — уживаних)
 • Серед 79 електрокарів, які використовуються в комерційних цілях, нових лише 4.
 • Зареєстровано 1 новий електробус
 • Серед 5 топових нових електрокарів місяця — Volkswagen ID 4, Honda M-NV, Nissan Ariya, BYD Song Plus та MG4

Серед вперше зареєстрованих в Україні вживаних електромобілів — Nissan Leaf, Tesla Model 3, Tesla Model Y, Volkswagen e-Golf і Hyundai Kona.

Про те, що ринок електрокарів в Україні розвивається, розповідає й Сергій Шеремет, керівник з продажів та розвитку бізнес-клієнтів у категорії «Авто та Запчастини» OLX Україна. Так, цьогоріч з січня по квітень на платформі опубліковано майже 18 тис. оголошень з продажу електромобілів. Цей показник зріс на 124%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2023 року. Серед оголошень у категорії «Авто та Запчастини» можна виокремити наступні:

 • Найпопулярніші електрокари — Nissan Leaf, Tesla Model 3, Volkswagen ID
 • Найдорожчі — Tesla Model X
 • Найдешевші — Fiat 500

Такі машини імпортуються переважно з США і Європи. Але зараз першість займає Китай. Китайські електромобілі у березні 2024-го були у топі за кількістю зареєстрованих нових транспортних засобів.

Як підприємства використовують електрокари

На Кіровоградщині на державному рівні закупили нові сучасні електромобілі для 7-ми Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) в рамках спільного проєкту з World Bank Ukraine «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя». 

3 машини передали у Вільшанську, Компаніївську та Благовіщенську громади. Ще 4 регіони для передачі транспорту наразі вибирають. А що вирішили з зарядкою медичного транспорту? Це питання залишили на розгляд ЦПМСД. Тож, електрокари заряджатимуть через спеціалізовані зарядні станції, які знайдуть поблизу.

Крім того, американсько-китайський виробник Cenntro Electric Group випускає комерційний електротранспорт Logistar 200 в різних типах кузова: цільнометалевий фургонпікапкузов-будка тощо. Його може використовувати малий та середній бізнес для торгівлі промтоварами та харчовими продуктами, міських та приміських вантажоперевезень, кур'єрської доставки, офісних переїздів та іншого. Наприклад, екологічно безпечні фургони CENNTRO застосовує для доставки Нова Пошта.

Наскільки готова інфраструктура

Інфраструктура в Україні не встигає за зростанням кількості електромобілів. Втім, на це може позитивно впливати Уряд, як регулятор. А поки однією з компаній, яка інвестує у розвиток електромобільної інфраструктури в Україні, є YASNO. Вона витратила для цього понад 30 млн грн та продовжує інвестувати. 

Щороку з’являються нові станції YASNO E-mobility. Наприклад, зараз мережа складається з 64 станцій в Києві, Одесі, Львові, Житомирі, Дніпрі, Вінниці, Тернополі та на трасах Київ – Одеса, Київ – Львів, Київ – Дніпро.

Станція YASNO E-mobility. Джерело Фокус

Станція YASNO E-mobility. Джерело Фокус

YASNO запрошує українські компанії доєднатися до розвитку зарядної інфраструктури. Тож, власники ТРЦ, БЦ, автосалонів, ресторанно-готельного бізнесу, які орендують землю або мають її у власності, а також мають вільні кіловати на території, можуть долучитися до співпраці. Наприклад, встановити зарядну станцію на своїй локації, інвестувати у будівництво станції 50/50 або повністю.

Як керувати електрокарами та зарядними станціями

Розповімо на прикладі. Уявіть, що у вас є готельно-ресторанний комплекс у місті. І ви вирішили поряд із закладом встановити зарядну станцію для власників електромобілів. Як же контролювати зарядну станцію? Як моніторити енергоспоживання? У цьому допомагають M2M SIM-карти.

Зв'язок для бізнесу

Зв'язок для бізнесу

M2M-карти для пристроїв

Це SIM-карти, що використовуються у пристроях для обміну даними між ними. Наприклад, у терміналах і банкоматах, камерах відеоспостереження, агро- та виробничому обладнанні тощо.

M2M-технологія дає змогу збирати дані про використання зарядної станції в реальному часі. Ви можете аналізувати їх, аби оптимізувати використання електроенергії та зменшити витрати. При чому усе це є можливість робити віддалено через відповідний вебпортал. Наприклад, в Центрі керування IoT від Київстар.

Також ви можете використовувати дані з M2M SIM-карт для вдосконалення інфраструктури зарядних станцій. Аналізуйте популярність користування станцією та розширюйте або модернізуйте наявну інфраструктуру. Все це впливає на клієнтський досвід, роблячи його зручним.

Або інший приклад. Технологія буде у пригоді власникам автопарків електрокарів для надання послуг таксі. M2M-карти можуть використовуватися для відстеження розташування всіх електрокарів в автопарку. M2M допомагає збирати дані про споживання електроенергії кожним автомобілем. А це своєю чергою дає змогу визначати, які транспортні засоби ефективно використовують енергію, а які можуть потребувати оптимізації чи обслуговування.

Про виробництво українських електрокарів

Миколаївські стартапери 3 роки у своєму гаражі вручну працюють над виробництвом електроавтівок, повідомляє Dev Україна. На початку 2024-го команда інженерів зареєструвала ТОВ MeGoElectric UA. Наразі це одна модель електрокара, яка має різні модифікації кузова, типу кабіни та місткість батареї.

Український електрокар від ТОВ MeGoElectric UA. Джерело Dev Україна

Український електрокар від ТОВ MeGoElectric UA. Джерело Dev Україна

Основні характеристики:

 • маса 450 кг;
 • може перевозити будь-що вагою до 1 т;
 • коштує від €8 тис;
 • може проїхати до 100 км на одному заряді;
 • вартість електрики для пробігу з вантажем на 100 км складає €4;
 • розвиває швидкість до 60 км на годину;
 • електродвигун 3 кВт, що еквівалентно 4 кінським силам:
 • використовується для міської логістики.

Поки що 8 електроавтівок у приватному користуванні. Втім, команда стартаперів мріє про серійне виробництво своїх авто. Наприклад, остання створювалася для роботи на Миколаївському хлібозаводі № 1, аби продемонструвати, що доставка хліба містом може бути без викидів у навколишнє середовище.

Висновки

На сучасному ринку електрокарів спостерігається позитивна тенденція до зростання, що визначається кількома ключовими факторами. По-перше, знижені витрати на обслуговування та економічність поїздок забезпечують додаткові переваги. По-друге, поступовий розвиток мережі зарядних станцій також відіграє важливу роль у стимулюванні попиту на електромобілі.

Проте на шляху до подальшого розвитку ринку електромобілів є й виклики. Нестабільність української енергомережі ускладнює процес їх зарядки та може негативно вплинути на популярність серед споживачів. Крім того, потенційні підвищення тарифів на електроенергію можуть збільшити витрати на експлуатацію електромобілів, що також стане перешкодою для їх поширення на ринку.

Аналітика та дослідження#Бізнес#Аналіз#IOT#IOTISKYIVSTAR#M2M

Зміст

Ринок електрокарів в Україні стрімко розвивається

Як підприємства використовують електрокари

Наскільки готова інфраструктура

Як керувати електрокарами та зарядними станціями

Про виробництво українських електрокарів

Висновки

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#Azure#MicrosoftAzure#FTTB#Microsoft365#Офіс365#Бізнес#ІнтернетДляБізнесу#Тарифи#4G
#Azure#AzureStack#MicrosoftAzure#Бізнес
#Фокстрот#КейсКлієнта#ІнтернетДляБізнесу#ВійнавУкраїні#РосійськоУкраїнськаВійна
#ФінансовийСкоринг#Рішення#IOT#IOTISKYIVSTAR#БігДата#BigData#Антифрод#ІнтернетРечей#Технології#Компанії
#ВійнавУкраїні#Рішення
#Microsoft365#Офіс365#Рішення
#Azure#MicrosoftAzure#Microsoft365#FTTB
#IOT#IOTISKYIVSTAR#SmartCity#Тренд#РозумнийБудинок

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новин та отримайте промокод на Київстар ТБПідпишіться на розсилку