Телеком-послуги для бізнесу: у чому різниця між роумінгом та міжнародними дзвінками?

Телеком-послуги для бізнесу: у чому різниця між роумінгом та міжнародними дзвінками?

Огляди рішень#Роумінг#Рішення

Про що:

Один з трендів в організації роботи у 2023 році — це завжди бути на зв’язку, зокрема з колегами, клієнтами та партнерами. При чому ваше або їхнє перебування в інших країнах не повинно позначатися на якості та швидкості роботи. Для цього треба знати, як правильно користуватися міжнародними дзвінками та роумінгом. Далі у статті розповідаємо про різницю між цими послугами та їхніми можливостями для бізнесу.

Зміст

Понад $23 000 за 1,5 ГБ у роумінгу

Що таке міжнародні дзвінки та роумінг?

Можливості з послугою «Міжнародні дзвінки»

Можливості з послугою «Роумінг як вдома»

Понад $23 000 за 1,5 ГБ у роумінгу

Чому важливо знати, як правильно користуватися роумінгом або здійснювати міжнародні дзвінки? Як мінімум, це може дозволити ефективно розраховувати витрати на корпоративний зв’язок. Втім, є й інші випадки. Про один з таких було згадано в американському онлайн-журналі Condé Nast Traveler.

Працівник державної компанії Mighty River Power, що у Новій Зеландії, взяв тритижневу відпустку та полетів відпочивати на Шрі-Ланку. Щоб бути на зв’язку з колегами, у нього окрім особистого також був робочий телефон. Проте коли мандрівник повернувся до офісу, то був звинувачений у великих витратах корпоративного зв’язку, адже на його балансі було мінус 23 350 доларів. Керівництво наполягало відшкодування усіх коштів.

Він подав до суду. При детальному аналізі виявилося, що на телефонні дзвінки та текстові повідомлення за кордоном було стягнуто лише 6 доларів, а решта плати припадає на 1,5 ГБ даних у роумінгу. Для порівняння, у Новій Зеландії він би заплатив за цю кількість даних лише 29 доларів. Аналітик, який перевірив інформацію, припустив, що це пов’язано з додатками, які синхронізувалися у фоновому режимі.

Судом було встановлено, що використання працівником робочого телефону сталося через незнання та необережність і не є серйозним порушенням. Отже, відшкодовувати суму компанії працівник не зобов’язаний. А ось компанії довелося заплатити чоловіку 6000 доларів компенсації за втрату гідності та заподіяння шкоди його почуттям. Ця історія показує, наскільки важливо бути обізнаним про тарифи у роумінгу та не забувати перевіряти їх перед виїздом за кордон.

Тож, далі розповімо детально про те, як здійснювати міжнародні дзвінки та спілкуватися у роумінгу, без шокуючих наслідків.

Що таке міжнародні дзвінки та роумінг?

Міжнародні дзвінки — це послуга, завдяки якій можна здійснювати дзвінки за кордон з українського фіксованого чи мобільного номера. Перший офіційний міжнародний телефонний дзвінок відбувся 7 січня 1927 року між президентом американської компанії AT&T Уолтером С. Гіффордом у Нью-Йорку і керівником Головного поштового управління Британії сером Евеліном П. Мюрреєм у Лондоні.

Окрім міжнародних дзвінків, також існує роумінг.

Роумінг (англ. roaming — “мандрувати”) — це послуга, завдяки якій можна використовувати свій мобільний номер або інший пристрій з підтримкою мобільного зв’язку за кордоном поза зоною покриття «домашньої» мережі. Роумінг як сервіс мобільного зв’язку з’явився у 1990-х роках.

Щоб надалі за кордоном гаджет обирав найкращий рівень сигналу, треба встановити автоматичний режим пошуку мережі.

Проте іноді пристрій може самостійно реєструватися у роумінгу, хоча ви перебуваєте в прикордонних регіонах України. Щоб цього не відбувалося, обирайте свою мережу у ручному режимі.

Отже, роумінг — це, наприклад, коли ви подорожуєте на бізнес-конференцію з України до Польщі й використовуєте свій мобільний номер у сусідній країні. А міжнародні дзвінки — це коли ви телефонуєте з України до Польщі, щоб, скажімо, уточнити умови свого виступу.

Можливості з послугою «Міжнародні дзвінки»

У минулому міжнародний телефонний зв’язок використовувався для швидкого ведення бізнесу, з’єднання міжнародних урядів, а у випадку з Еммою Елізабет Уетерлі та лейтенантом Дуайтом Л. Бейкером дозволив навіть провести трансатлантичне весілля. Церемонія проходила в червні 1946 року у США, де перебувала Емма Уетерлі, а наречений був у Німеччині, і його фотографія стояла замість нього.

Телефонне весілля Емми Елізабет Уетерлі (США) та лейтенанта Дуайта Л. Бейкера (Німеччина). Джерело UTA Libraries

Телефонне весілля Емми Елізабет Уетерлі (США) та лейтенанта Дуайта Л. Бейкера (Німеччина). Джерело UTA Libraries

Але повернемося до сучасності. Розповімо про міжнародні дзвінки на прикладі послуг Київстар. Так, у кожному корпоративному тарифі «ВАШ» для дзвінків у 13 країн є певна кількість хвилин. Наприклад, у тарифі «ВАШ Вибір» ви можете щомісяця використовувати 100 хвилин для дзвінків у Польщу, Італію, Німеччину, Чехію, Узбекистан, Ізраїль, США, Канаду, Китай, Індію, Іспанію, Молдову або Румунію.

Крім того, якщо ви помічаєте, що таких хвилин не лише вистачає для потреб бізнесу у міжнародних дзвінках, а й ще залишається певна кількість, то тоді їх можна також використати на інші мобільні або міські номери по Україні. І навпаки, якщо вам не вистачає 100 хвилин на місяць, можете дозамовити ще 100 хвилин на інші мережі та за кордон, як одну з Суперсил. Суперсила — це послуга, яка доступна в тарифі без жодних доплат.

Ще один варіант — замінити свій корпоративний тариф «ВАШ Вибір» на той, де передбачена більша кількість хвилин для дзвінків за кордон. Наприклад: ВАШ Оптимум, ВАШ Комфорт, ВАШ Безлім, ВАШ Преміум, ВАШ Максимум, у яких можна обрати від 200 до 3500 хвилин.

Звʼязок та інтернет

Звʼязок та інтернет

Тарифи для компаній та підприємців

Обирайте тариф під власні потреби Бізнес UA. Швидкісний 4G, безлім на Київстар, хвилини інші номери та за кордон, а ще дві Суперсили на вибір - сервіси для роботи без оплат.

Дізнатися більше

Також ви можете замовити послугу «Світ чекає» та підключити певну кількість хвилин для дзвінків в одну чи декілька країн, до яких часто телефонуєте, але які не входять у ваш тариф. Зауважимо, що в роумінгу ця опція не діє.

Скажімо, ви користуєтеся тарифом «ВАШ Вибір», який містить 100 хвилин на дзвінки на номери інших мереж по Україні, а також за кордон. Проте у переліку країн немає Франції, до якої ви часто телефонуєте своїм постачальникам. Вам може бути вигідно підключити опцію Світ чекає — Франція за 100 грн/місяць. В такому разі 100 хвилин вашого тарифу діятимуть і для Франції.

Тож, з функцією «Міжнародні дзвінки» у корпоративному тарифі підприємці зможуть:

  • Підтримувати зв’язок з іноземними клієнтами, партнерами та постачальниками й зберігати стабільну комунікацію на бізнес-рівні.
  • Оперативно комунікувати з іноземними партнерами, щоб швидко реагувати на зміни та виклики у бізнесі.
  • Розширяти свої ринки за межі України та відкривати нові напрямки.
  • Економити бюджет компанії, адже міжнародні дзвінки можуть бути дешевшими, ніж особисті робочі зустрічі у відрядженні за кордоном.

Можливості з послугою «Роумінг як вдома»

Продовжимо пояснювати детальніше про роумінг на прикладі послуг Київстар. Тож, маючи корпоративний тариф, можна не тільки телефонувати за кордон, а й залишатися на зв’язку зі своїм мобільним номером, перебуваючи за межами України.

Для комфортного перебування за кордоном існує послуга «Роумінг як вдома». З нею можна без жодних доплат користуватися своїм корпоративним тарифом у 27 країнах світу. Вона активується автоматично, а обсяг послуг для зв’язку нараховується щомісяця.

“Роумінг як вдома” діє в Польщі, Словаччині, Румунії, Угорщині, Молдові, Німеччині, Італії, Литві, Чехії, Франції, Болгарії, Іспанії, Естонії, Латвії, Австрії, Нідерландах, Бельгії, Хорватії, Данії, Фінляндії, Греції, Ірландії, Люксембурзі, Словенії, Швеції, Португалії, Великій Британії.

Цікавий факт: за статистикою Київстар, найбільше українців, які користуються роумінгом, перебувають у Польщі (26%), Німеччині — 16%, Румунії — 8%, Чехії — 7%, Молдові — 5%.

Проте якщо ви подорожуєте до країни, якої немає у цьому переліку, у ній діятимуть стандартні умови роумінгу. Щоб дізнатися умови саме для вашого номера, введіть на сайті у пошуку назву потрібної країни та свій номер телефону.

“Роумінг як вдома” можна вмикати в усіх тарифах лінійки «ВАШ», окрім «ВАШ Вибір». Абоненти, які користуються цим тарифом, можуть його змінити на той, де опція «Роумінг як вдома» доступна. Кожний з таких тарифів має безлімітні дзвінки на номери Київстар та на всі вхідні дзвінки, а також інші послуги — мобільний інтернет, певну кількість хвилин та SMS на номери України та країни перебування. Ознайомитись з умовами та вартістю тарифів можна на сайті.

Крім того, немає плати за трафік у популярних додатках: Telegram, Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, Google maps, Apple Maps, Booking, AirBnB, Skyscanner, Tickets.ua, Мій Київстар, Helsi тощо.

Якщо вам необхідно більше інтернету в роумінгу, підключайте у застосунку «Мій Київстар» додаткові пакети гігабайтів (1 ГБ, 2 ГБ, 5 ГБ або 10 ГБ), які діють у 27 країнах. Є можливість вмикати необмежену кількість пакетів.

Цікаво, що переваги “Роумінгу як вдома” оцінили й абоненти Київстар. Так, станом на грудень 2022 року один абонент за кордоном використовував понад 12 000 Мб інтернету. Для порівняння, в грудні 2021 — лише 700 Мб. Також у 26 разів зросла тривалість телефонних розмов у роумінгу — із 9 до 236 хвилин.

Щоб користуватися зв’язком Київстар з будь-якої країни світу, активуйте електронну SIM-карту — eSIM. ЇЇ можна перенести на наявний номер або підключити новий. Більше про те, як вона працює та які має переваги, ми розповідали у нашій статті.

Тож, тепер ви знаєте відмінність між роумінгом та міжнародними дзвінками і можете більш раціонально планувати бюджет компанії у майбутньому. Проте якщо вам необхідна консультація фахівця, замовляйте її на сайті Київстар.

Огляди рішень#Роумінг#Рішення

Зміст

Понад $23 000 за 1,5 ГБ у роумінгу

Що таке міжнародні дзвінки та роумінг?

Можливості з послугою «Міжнародні дзвінки»

Можливості з послугою «Роумінг як вдома»

Оцінка

Розкажіть друзям

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів

Схожі статті

#BigData#SMS#СмсРозсилка#БігДата#ADWISOR#Сегментація
#Київстар#Outlook#Microsoft365#Офіс365
#Бізнес#ADWISOR#ATC#BigData#БігДата#Look-alike#ПортретКлієнта#Microsoft365#Офіс365#СмсРозсилка#SMS
#ІдеїДляБізнесу#БазаДаних#NoSQL#Дата-платформа#Azure#MicrosoftAzure
#ADWISOR#Маркетинг#ПортретКлієнта
#Microsoft365#Кібербезпека
#BigData#Геоаналітика#ТаргетованіРозсилки#Look-alike
#Тарифи#FTTB#4G#Wi-Fi#КорпоративнийІнтернет

Підпишіться на щомісячну розсилку найцікавіших новинПідпишіться на розсилку