Як підприємствам підключити інтернет для роботи за межами міста

12 жовтня 2023

4 хв.

Як підприємствам підключити інтернет для роботи за межами міста

Про що:

Ми вже розповідали, що бізнеси, які розташовані у багатоквартирних будинках, наприклад, аптеки або кав’ярні, можуть підключити інтернет для роботи за технологією FTTB (Fiber to the Building). Для компаній в окремих будівлях міста або поза ним, наприклад, у торговельно-розважальних центрах, краще прокласти виділену оптоволоконну лінію. Проте як налаштувати інтернет підприємствам, які розташовані поза населеними пунктами, де немає технічної можливості побудувати мережу фіксованого інтернету? Рішення є. Про нього детальніше розповідаємо у статті.

Зміст

Типи технологій для підключення інтернету

Як відбувається підключення 4G (LTE) для бізнесу за межами міст

4G як резервний канал

Типи технологій для підключення інтернету

Ви, напевно, бачили підприємства, виробництва, автозаправні станції, логістичні центри та інші компанії, які розташовані за межами міст. Як вони налаштовують інтернет для своєї роботи та обладнання? Є кілька технологій:

  1. Якщо є технічна можливість, то прокладається виділена оптоволоконна лінія.
  2. Якщо така технічна можливість відсутня, то використовується бездротове підключення за допомогою 4G (LTE). Технологія дає змогу бізнесу увімкнути інтернет досить швидко без витрат на побудову мережі.

Далі розповімо детальніше саме про другий варіант.

Як відбувається підключення 4G (LTE) для бізнесу за межами міст

Уявімо, що відкрився логістичний центр, розташований за межами Києва. Для налагодженої роботи його працівників та обладнання (ПК, ноутбуки, планшети, камери відеоспостереження тощо) потрібно підключити інтернет. Що необхідно бізнесу, щоб це реалізувати:  

  1. Вибрати інтернет-провайдера. Як це правильно робити, ми розповідали у нашій статті «Як бізнесу обрати ідеального інтернет-провайдера». Наприклад, підключити такий тип інтернету може компанія Київстар, яка має 25 років досвіду роботи на телеком-ринку.
  2. Замовити консультацію з технічним спеціалістом на сайті. На етапі запиту фахівець дізнається адресу, за якою потрібно підключити інтернет. Потім визначає технічну можливість прокладання виділеної оптоволоконної лінії. І якщо така можливість дійсно відсутня, індивідуально розрахує, чи вистачить місткості мережі у цій локації для якісного зв’язку 4G (LTE). Таке підключення доступне по всій території України, де є зона покриття мережі 4G (LTE) від Київстар.
Інтернет для бізнесу

Інтернет для бізнесу

Інтернет у багатоквартирних будинках

Підключення до наявної мережі за кілька днів. Інтернет зі швидкістю до 100 Мбіт/с підходить для аптек, кав'ярень, перукарень та інших бізнесів у багатоквартирних будинках.

Наприклад, вирішено, що для логістичного центру потрібно організувати бездротове підключення за допомогою 4G (LTE).

Етап підключення На етапі підключення спеціалісти телеком-оператора виїжджають на локацію, де розташований бізнес. Далі перевіряють стан мобільної мережі (рівень сигналу, завантаження, частоти), налаштовують професійні 4G/LTE маршрутизатори з SIM-картою. Потім обирають оптимальне розташування обладнання, за потреби встановлюють підсилювальні антени, а також тестують реальну швидкість.

У середньому підключити такий тип інтернету можна у строк до п’яти робочих днів з моменту подачі заявки. Це досить швидко на відміну від прокладання виділеної оптоволоконної лінії.

Компанії-замовнику нічого робити для підключення не потрібно. Крім того, подальша технічна підтримка, налаштування, заміна устаткування, якщо буде необхідно, теж у зоні відповідальності Київстар.

4G як резервний канал

Бездротове підключення за допомогою 4G (LTE) використовують також як резервний канал, коли основним каналом є виділена оптоволоконна лінія або інша технологія. Наприклад, це зручно, для того, щоб забезпечити безперебійність бізнесу або якщо поряд з підприємством за межами міста є невеликий магазин, який теж потребує інтернет-з’єднання.

Леонід Войтенко

Леонід Войтенко

менеджер з розвитку процесів Київстар Бізнес

«Підключення фіксованого інтернету з використанням технології 4G/LTE — чудова можливість швидко та дешево налаштувати зв’язок для невеликої точки продажу. А забезпечення резервними каналами від Київстар — це підвищення стійкості вашого бізнесу в будь-якій точці України, де є 4G покриття.»

«Підключення фіксованого інтернету з використанням технології 4G/LTE — чудова можливість швидко та дешево налаштувати зв’язок для невеликої точки продажу. А забезпечення резервними каналами від Київстар — це підвищення стійкості вашого бізнесу в будь-якій точці України, де є 4G покриття.»

У червні 2023 року Київстар оголосив, що інвестує 600 млн доларів у відновлення та розбудову своєї телеком-мережі. Такий крок дасть телеком-оператору можливість збільшувати територію охоплення 4G-зв’язку у заміській зоні. А це своєю чергою допоможе українським підприємствам підключатися до інтернету та працювати, де б вони не розташовувалися, навіть за межами населених пунктів.

Київстар, окрім оптичних каналів та 4G/LTE, може запропонувати компаніям радіорішення “точка-точка” (радіорелейна лінія і Wi-Fi), які забезпечують інтернет-канал гарантованої швидкості до 100 Мбіт/с та вище. Підключення триває довше та дорожче, але зрештою це може бути єдиним варіантом для бізнесу, якщо оптикою не дотягнутись, а базової станції 4G поруч ще немає. Про цей варіант ми детальніше розповімо згодом у наступних статтях.

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті