Про що:
Microsoft Azure — це одна з популярних хмарних платформ у світі. З нею компанії розробляють нові ІТ-продукти, налагоджують внутрішні бізнес-процеси, організовують дистанційну роботу своїх співробітників і впроваджують найновіші технології. Усі переваги цієї хмарної платформи доступні й українському бізнесу. Які можливості відкриває Microsoft Azure?
Зміст
Що таке Microsoft Azure
4 основні моделі хмарних обчислень від Azure
Azure для розробників
Azure для віддаленої роботи офісу
Azure для збереження даних
Azure для оптимізації бізнес-процесів
Що таке Microsoft Azure
Корпорація «Microsoft» (укр. Майкрософт) вже майже 50 років є одним з найбільших розробників програмного забезпечення у світі, а також творцем найрозповсюдженішої операційної системи — Windows. Проте наскільки б впізнаваними не були зелені поля на заставці робочого столу Windows, компанія у 2010-х роках потребувала змін.
Тодішній її очільник Сатья Наделла зазначив, що епоха індустріальних гігантів завершується, а тому час змінити головний вектор бізнесу та інвестувати у розвиток хмарних послуг. Нова місія Microsoft була в тому, щоб розширити можливості кожного клієнта, де б він не перебував. Так з’явилася одна з провідних платформ для хмарних обчислень у світі Microsoft Azure.
Сьогодні MS Azure є глобальною хмарною платформою, яка розміщує та обробляє дані у 300 датацентрах у понад 60 регіонах світу. Вона об’єднала в собі більш як 200 сервісів для адміністрування хмарних служб, як-от вебдодатки, бази даних, образи продуктів, віртуальні мережі та сервери, сховища тощо. Ці інструменти підходять для різних галузей: охорони здоров’я, електронної комерції, фінансів, страхування, виробництва, уряду тощо. Azure обирають для себе компанії з рейтингу найбільших корпорацій світу за розміром доходу Fortune Global 500, серед яких Toyota, Boeing, Volkswagen, HP, ExxonMobil та інші.
Розширте можливості бізнесу з Microsoft Azure
4 основні моделі хмарних обчислень від Azure
Є чотири основні моделі хмарних обчислень від Azure, які можуть використовувати компанії:
-
IaaS — інфраструктура як послуга. Azure надає для бізнес-потреб вашої компанії сервіс у хмарі, який дозволяє розгортати необхідні віртуальні машини та мережі. Вільно керуйте усім: додатками, базами даних, ІТ-безпекою тощо. Водночас вам не потрібно купувати та обслуговувати обладнання, адже його розміщено на боці хмарного провайдера.
-
PaaS — платформа як послуга. Компанії отримують середовище для створення та розгортання програм. Це насамперед корисно для розробників та програмістів, які можуть швидше працювати над новими ІТ-продуктами без турбот про інфраструктуру або платформу для цього.
-
SaaS — програмне забезпечення як послуга. Бізнесу доступні сотні готових програм від сторонніх постачальників, які створені та розміщені у хмарі. Оновленням програмного забезпечення, виправленням помилок та загальним обслуговуванням займається постачальник. Користувач просто підключається до програми через панель інструментів або API.
-
FaaS — функція як послуга. Це безсерверні обчислення, під час яких Azure запускає сервер та динамічно керує розподілом машинних ресурсів. Усе, що залишається розробникам — це написати код та запустити його у відповідь на події або за розкладом. Ви можете використовувати мову програмування на ваш вибір, наприклад C#, F#, Node.js, Python або PHP.
Читайте також:
IaaS, PaaS, SaaS: яку хмарну модель обрати бізнесу?Також зручно, що за сервіси Azure бізнес може сплачувати за моделлю «оплата за використання». Це дозволяє гнучко керувати робочими навантаженнями й у будь-який момент збільшити або зменшити споживання ресурсів. У Microsoft Azure є всі необхідні інструменти для захисту від кіберзагроз, які підтверджені відповідними сертифікатами в галузі захисту та безпеки даних.
Хмари та зберігання даних
Microsoft Azure від Київстар
Глобальна хмарна платформа для безпечного розгортання IT-інфраструктури. Розробляйте нові продукти, тестуйте, налагоджуйте внутрішні бізнес-процеси без утримання фізичних серверів.
Azure для розробників
На хмарній платформі Microsoft Azure можна розміщувати наявні програми та спрощувати створення нових. Вона містить сервіси, які потрібні, щоб розробляти, тестувати та розгортати додатки.
Наприклад, розробники можуть скористатися повністю керованими базами даних Azure SQL. Завдяки цьому легко переносити робочі навантаження SQL на віртуальні машини Azure, модернізувати наявні додатки, забезпечити підтримку сучасних хмарних програм тощо. Таку можливість використовує авіакомпанія «Scandinavian Airlines», щоб знизити витрати на свою інфраструктуру та отримати гнучкість для своїх команд розробників.
Так, Scandinavian Airlines вирішила змінити середовище для розгортання своїх застосунків, а саме — перенести Java-додатки в Azure Kubernetes Service, щоб отримати переваги від мікросервісів та легко масштабувати рішення. Така міграція стала поштовхом для компанії повністю перенести свою базу даних з відкритим кодом на платформу Azure. Тепер її програми запускаються в кластері Kubernetes та взаємодіють з базою даних Azure для PostgreSQL.
Серед інших продуктів компанії можуть використовувати Azure App Service, який допомагає створювати та розміщувати вебпрограми, мобільні серверні системи будь-якою мовою програмування у хмарі, не керуючи інфраструктурою. Azure Quantum полегшує роботу з квантовими програмними забезпеченнями, а служби Azure Cognitive Services надають розробникам доступ до технологій штучного інтелекту за допомогою API-інтерфейсів.
Azure для віддаленої роботи офісу
Платформа Microsoft Azure допомагає бізнесу без проблем організувати дистанційну або гібридну роботу свого офісу. Так, хмара дозволяє розгорнути повноцінні віртуальні робочі столи — Azure Virtual Desktop.
З віртуальними робочими столами в Azure співробітники отримають доступ до звичних інструментів та можливостей Windows 10 та Windows 11 практично з будь-якого місця. Це зручно для компанії зокрема і тому, що такі рішення можна швидко масштабувати для більшої кількості працівників, а вбудована інтелектуальна система безпеки захистить програми та корпоративні дані від кіберзагроз.
Azure Virtual Desktop мають наступні переваги:
- Повний контроль над керуванням і розгортанням рішення, а також наявність варіантів інтеграції з Citrix та VMware.
- Не потрібно витрачатися на додаткові ліцензії: Azure Virtual Desktop можна використовувати з наявною відповідною ліцензією Microsoft 365 або Windows для кожного користувача.
- Віртуальний робочий стіл Azure доповнює програмне забезпечення Microsoft 365, яке безпечно передає додатки, їх вміст та параметри з хмари на будь-які пристрої.
Наприклад, цим рішенням скористалася українська енергетична компанія «Нафтогаз». Вона хотіла підвищити свою ефективність, покращити комунікацію та мобільність співробітників, а тому налаштувала Microsoft 365. Цей інструмент став особливо корисним, коли спалахнула пандемія COVID-19: компанія вже була готова з легкістю перевести працівників на віддалений режим роботи.
Azure для збереження даних
Компанії також можуть передати обробку та збереження своїх даних на сервери Azure, щоб не купувати власне обладнання та не обслуговувати його. Наприклад, скористатися одним або кількома надійно захищеними дата-центрами Microsoft. Це не лише значно розширює можливості бізнесу, але і дозволяє налаштувати резервне копіювання даних з Azure Backup, щоб убезпечитися від втрати важливої корпоративної інформації.
Azure пропонує компаніям три варіанти збереження даних:
- Локально надлишкове сховище. Дані зберігаються в одному дата-центрі, а три копії знаходяться у різних приміщеннях. У разі проблем з одним сервером інші залишаються неушкодженими.
- Геонадлишкове сховище. Дані зберігаються в одній зоні, наприклад, у Європі, але у різних дата-центрах. Наприклад, у Німеччині та Франції.
- Сховище, надлишкове між зонами. Дані копіюються у датацентрах, що розташовані на різних континентах — в Америці, Європі, Австралії тощо.
Важливо, що Azure дозволяє бекапувати окремі файли, системи, віртуальні машини, програмне забезпечення, різноманітні бази даних, а також повністю робочі системи компаній. Для різних типів даних та процесів хмара дає змогу налаштувати власні параметри резервування. Наприклад, можна встановити, протягом якого часу система відновлюватиметься за умови збою.
Налаштувати збереження та резервне копіювання даних українські компанії можуть навіть не передаючи їх за кордон. Для цього можна скористатися Azure Stack з Київстар, дата-центр якого розташований в Україні. Так, у разі аварії ви зможете швидко відновити дані завдяки з’єднанню з мережею Київстар.
Azure для оптимізації бізнес-процесів
Завдяки Azure компанії можуть підвищувати свою ефективність та впроваджувати в роботу сучасні технології, зокрема штучний інтелект, машинне навчання тощо. Це особливо корисно для бізнесу, який працює з великим об’ємом даних.
Наприклад, Azure Cognitive Services допомагають компаніям вбудовувати когнітивний інтелект у програми. Завдяки цьому вони можуть розуміти та аналізувати інформацію з зображень, тексту, звуків за визначеними алгоритмами, а також розпізнавати обличчя або розуміти природну мову.
Щоб дізнатися більше про хмарну платформу Microsoft Azure залиште заявку на сайті. Спеціалісти Київстар зв’яжуться з вами та допоможуть обрати оптимальне рішення для ваших бізнес-задач.
Додайте коментар