Як стати фрилансером: 10 професій для роботи онлайн
21 червня 2024 7 хв. читання

Як стати фрилансером: 10 професій для роботи онлайн

Поради#Робота#Фріланс#Бізнес

Про що:

За останні 2 роки в Україні значно збільшилась кількість фрилансерів — майже 41% профілів на українській біржі фрилансу Freelancehunt були зареєстровані після лютого 2022 року. Фриланс дає можливість працювати віддалено, не витрачати час на дорогу в офіс та не залежати від одного роботодавця. 

Які фриланс-професії актуальні у 2024 році, як почати заробляти в інтернеті та де шукати роботу онлайн — читайте у нашому матеріалі.

Зміст

Фриланс: що це таке, переваги та недоліки

Як заробляти гроші в інтернеті: 10 професій

Чи варто фрилансеру відкрити ФОП

Де фрилансеру знайти роботу в інтернеті

Фриланс: що це таке, переваги та недоліки

Фриланс чи фріланс — це тип роботи, в якій ви самі шукаєте клієнтів та проєкти, а не працюєте на одну компанію.

При цьому маєте такі переваги:

 • самостійно встановлюєте ціну на послуги та можете заробити більше грошей, коли вони потрібні терміново — підвищити ставку, взяти більше проєктів чи працювати довше;
 • вибираєте проєкти, з якими хочете працювати, та можете відмовитися від співпраці з клієнтом, якщо вона стає некомфортною;
 • регулюєте робочий графік, кількість вихідних та відпусток;
 • працюєте будь-де без прив’язки до офісу — з дому та коворкінгу, з кав’ярні чи пляжу.

Але зважайте й на недоліки:

 • фрилансер також є власним менеджером — вам потрібно оновлювати резюме та портфоліо, шукати клієнтів та вести перемови з ними, нагадувати про оплату та розв’язувати всі спірні питання, якщо такі виникнуть;
 • бухгалтерію теж ведете ви — виберіть форму оподаткування, розберіться з тим, як вчасно подавати звітність та сплачувати податки;
 • пошук роботи займає час, тому планувати робочий графік не завжди просто — можливі періоди, коли проєктів замало або забагато;
 • доводиться постійно конкурувати з іншими фрилансерами.

При цьому, за статистикою, 72% опитуваних фрилансерів задоволені вибором цієї форми роботи та могли б рекомендувати фриланс своїм друзям.

До речі, чи знаєте ви, як правильно писати — «фріланс» чи «фриланс»? За правилом дев’ятки, в словах іншомовного походження після літери «р» ми пишемо «и», тож правильно писати «фриланс» та «фрилансер», але за звучанням «фріланс» більше наближений до англійського слова freelance, тож в інтернеті можна зустріти обидва варіанти написання.

Як заробляти гроші в інтернеті: 10 професій

Сьогодні існують десятки онлайн-професій та багато варіантів того, як заробляти гроші з дому. Які з них найбільш актуальні в Україні 2024 року:

1. SMM-менеджер

Просуває сторінки бізнесу, блогерів або брендів у соцмережах. Його задачі: проаналізувати сторінки конкурентів, розробити контент-стратегію, створити контент у різних форматах (пости, сторіз, рілз в Instagram, тексти та фото в Facebook, відео для TikTok, короткі записи в X). Також може відповідати на коментарі підписників та на повідомлення.

2. Копірайтери та райтери

Пишуть тексти. SMM-копірайтер створює пости для соцмереж, UX-райтер — пише тексти для користувацьких флоу на сайтах та додатках, SEO-копірайтер — тексти, що допомагають підняти сторінку сайту в пошукових мережах, а технічний райтер — технічну документацію для користувачів та розробників. Копірайтери створюють статті та лонгріди, комерційні пропозиції, рекламні слогани, сценарії відео для YouTube, тексти для листівок чи статті для рекламних розсилок. 

Ще три варіанти роботи онлайн — редактори, що вичитують тексти копірайтерів, коректори та перекладачі. Переклад текстів — один із перспективних напрямків роботи у 2024 році.

3. SEO-спеціаліст

Просуває сайт компанії в пошукових системах. Він допомагає оптимізувати сайт так, щоб вивести його на перші позиції пошуку, а також — зробити зручним для читача, і в результаті — збільшити кількість клієнтів. Цей фрилансер збирає ключові слова, оптимізує контент на сайті, складає стратегію просування сайту, закуповує та розміщує зовнішні посилання.

4. Дизайнер

Створює макети сайтів та окремих сторінок, іконки, логотипи та банери. Також він може розробляти фірмовий стиль компанії, малювати візитки та шаблони розсилок — тож до цієї професії відноситься все, що пов’язано з візуальним концептом та проєктуванням інтерфейсів.

Схожі професії: ілюстратор та 3D-аніматор.

5. Розробник

Проєктує, створює та тестує програми та застосунки, ігри для комп’ютерів та смартфонів. Які мови програмування він може використовувати? JavaScript, PHP, Python, Ruby, Scala, Rust та інші. За статистикою Dou, IT-спеціалісти заробляють від 1000 до 9000 доларів на місяць і вище.

6. Тестувальник

Перевіряє та випробує програмне забезпечення, знаходить помилки та складає звіти про це. QA Engineer проводить тести вручну чи автоматизовано, складає список багів та передає їх на розробників. Test Analyst визначає що, як і в якому порядку аналізувати, контролює роботу тестувальників та звітує про неї. Test Architect відповідає за всю роботу комплексно.

7. Аналітик

За даними біржі фрилансу Upwork, аналітик заробляє до 167 доларів за годину — ця робота онлайн добре оплачується і попит на неї зростає. Аналітик обробляє інформацію про продажі, ризики, трафік сайту, та пропонує, як покращити ефективність компанії.

8. Репетитор

Допомагає учням та студентам засвоїти навчальний матеріал, зробити домашнє завдання та підготуватися до вступних іспитів. Сьогодні тисячі українських школярів навчаються онлайн — дистанційно в містах, де школи не вийшли в офлайн через небезпеку, з-за кордону, на сімейній формі освіти та екстернаті. 

Найчастіше звертаються до репетиторів із таких предметів: математика, українська та англійська мови, історія України.

Послугами репетиторів користуються й дорослі — для вивчення мов та розширення знань з бізнес-тематик.

9. Бухгалтер

Надає податкову консультацію, допомагає вибрати систему оподаткування чи закрити ФОП, перевіряє стан документообміну та розрахунки з бюджетом. Зазвичай до послуг бухгалтера на фрилансі звертаються малі підприємці та ФОП.

Щоб працювати з великими компаніями, бухгалтеру може знадобитися навичка роботи у хмарі:

Що таке онлайн бухгалтерія у хмарі та як її організувати

10. Спеціаліст зі штучного інтелекту

Прогнозується, що штучний інтелект створить близько 97 мільйонів робочих місць до 2025 року. Світу потрібні люди, які розроблять нові алгоритми в галузі штучного інтелекту, програмісти, інженери, тестувальники ШІ, аналітики з кібербезпеки, райтери та маркетологи, що спеціалізуються саме на цьому.

Які сфери змінюватиме штучний інтелект в найближчому майбутньому? Читайте тут.

Чи варто фрилансеру відкрити ФОП

Так, варто. Реєстрація ФОП потрібна для того, щоб займатися своєю діяльністю легально і не порушувати закон. Сьогодні відкрити ФОП можна онлайн через Дію.

Як це зробити, що слід враховувати майбутньому підприємцю та що допоможе зробити перші кроки у бізнесі — читайте в статті.

Після того, як ви відкриєте ФОП, ви можете підібрати вигідні корпоративні рішення для розвитку бізнесу. Наприклад, підключити корпоративний тариф мобільного зв’язку, щоб:

 • отримати додаткові Суперсили: Віртуальна мобільна ATC, SIM для іншого девайсу, ліцензійний пакет Microsoft 365 та інші;
 • підключити один номер для себе та будь-яку кількість — для команди;
 • телефонувати навіть якщо на балансі немає грошей, та поповнити рахунок пізніше;
 • користуватися виділеною лінією підтримки для бізнес-тарифів.
Зв'язок для бізнесу

Зв'язок для бізнесу

Тарифи для компаній та підприємців

Підбирайте тариф під ваші бізнес-потреби. Швидкісний 4G, безлім на Київстар, хвилини на інші номери та за кордон, а ще дві послуги на вибір без доплат.

Де фрилансеру знайти роботу в інтернеті

 • На біржах фрилансу — Upwork, Fiverr, Freelancehunt;
 • У спільнотах фрилансерів у соцмережах — просто введіть слово «фрилансер» у пошуку і знайдете кілька десятків;
 • За допомогою власних сторінок в соцмережах — публікуйте експертний контент та розмістіть оголошення про пошук роботи;
 • Через маркетинг з уст в уста — ваші клієнти можуть порадити вас друзям та знайомим.

Сподобалася ця стаття? Запрошуємо прочитати інші матеріали на Kyivstar Business Hub.

Поради#Робота#Фріланс#Бізнес

Додайте коментар

Усі коментарі публікуються після модерації. Будь ласка, пишіть українською, без спаму та нецензурних слів.

Схожі статті

#ІдеїДляБізнесу#BigData#Microsoft365#Офіс365#БігДата#Тарифи#СмсРозсилка#SMS#ТаргетованіРозсилки#ІнтернетДляБізнесу
#ШтучнийІнтелект#Рішення#Технології
#Рішення#Технології
Добірка ШІ інструментів для роботи31 березня 2023 9 хв. читання

Добірка ШІ інструментів для роботи

#Технології
#Рішення#Технології#ChatGPT#AI#ШтучнийІнтелект#ШІ
#Azure#Microsoft365#AzureStack#Офіс365
#ADWISOR#BigData#СмсРозсилка#SMS#ТаргетованіРозсилки
#ADWISOR#BigData#СмсРозсилка#ТаргетованіРозсилки

Підпишіться на новини Kyivstar Business Hub до 15 серпня і отримайте доступ до Київстар ТБПідпишіться на розсилку